Zamknij

Dzięki tym trikom ochronisz ubrania przed wilgocią i zniszczeniem. Sprawdź, jak je przechowywać

19.07.2021 13:58
ubrania
fot. Shutterstock

Chcesz, aby twoje nieużywane ubrania nawet po kilku latach wyglądały jak nowe? Skorzystaj z kilku babcinych trików, dzięki którym zabezpieczysz garderobę przed wilgocią i zniszczeniem.

Istnieje kilka zasad dotyczących przechowywania ubrań, które każdy z nas powinien znać. Aby ochronić tkaniny przed wilgocią i zapewnić im świeżość, konieczne jest użycie niedrogich akcesoriów dostępnych w sklepach z domowymi dodatkami. Poznajcie szczegóły na temat pielęgnacji nieużywanej odzieży.

Jak przechowywać ubrania po sezonie?

Większość z nas składuje ubrania po sezonie luzem na dnie szafy. Niestety wewnątrz mebla często panuje wilgoć, która ma fatalny wpływ na naszą garderobę. Poza tym z czasem na tkaninach mogą zacząć gromadzić się bakterie, kurz oraz mole. Aby zabezpieczyć ubrania przed szkodliwymi czynnikami, warto zawinąć je w kawałek bawełnianego materiału, np. w poszewkę na poduszkę.

Możemy też składować swoje ubrania w specjalnych kartonowych lub plastikowych pudełkach, które skutecznie izolują tkaniny przed wilgocią i brudem. Jeśli akcesoria te wykonane są z przeźroczystego tworzywa sztucznego, należy przechowywać je w zacienionych miejscach, aby uniknąć blaknięcia materiałów.

Ponadto polecamy skorzystać z babcinego triku na usunięcie wilgoci z szafy za pomocą ryżu. Jest on banalnie prosty i daje natychmiastowe efekty.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Zasady przechowywania ubrań

Poza zastosowaniem niezbędnych akcesoriów należy też pamiętać o odpowiedniej technice składania nieużywanych ubrań. Przed włożeniem do szafy polecamy je zrolować. Dzięki temu nie będą pomięte. Poza tym zwiększymy pojemność pudełka, w którym przechowujemy garderobę. W celu zapewnienia tkaninom przyjemnego zapachu warto użyć mydełek zapachowych lub pachnących saszetek, które kupimy w drogeriach.