Zamknij

Jak prać koronkową bieliznę? Poznaj najważniejsze zasady

09.06.2021 12:11
koronkowa bielizna
fot. Shutterstock

Koronkowa bielizna wymaga delikatnej pielęgnacji. Aby jej nie zniszczyć podczas prania, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Sprawdź, w jaki sposób należy dbać o koronkowe majtki i biustonosze.

Każda kobieta ma w swojej szafie koronkową bieliznę, ale większość z nas pielęgnuje ją w niewłaściwy sposób. Jeżeli zależy ci na tym, aby nawet po kilkudziesięciu praniach twoje biustonosze i majtki wciąż wyglądały jak nowe, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Jak prać koronkową bieliznę?

Koronkowa bielizna może posłużyć nam nawet kilka lat pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbać. Jeżeli do tej pory wkładałaś ją do pralki wraz z innymi częściami garderoby, radzimy ci raz na zawsze z tym skończyć. Przez to majtki i biustonosze wykonane z delikatnego materiału tracą swój kolor, stają się zmechacone i rozciągnięte.

Pamiętaj o tym, że koronkową bieliznę należy prać ręcznie. Używaj do tego łagodnych detergentów, np. płatków mydlanych. Warto dodać, że temperatura wody w misce powinna wynosić mniej niż 30 stopni. W innym wypadku koronka może ulec zniszczeniu.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Koronkowa bielizna - jak ją suszyć?

Nigdy nie nastawiaj koronkowej bielizny na wirowanie. Zamiast tego odsącz z niej wodę, powieś na suszarce i poczekaj, aż wyschnie. Aby nie rozciągnąć majtek i biustonoszy, powieś je na co najmniej 2 żeberkach suszarki. Ponadto staraj się przechowywać swoją bieliznę w oddzielnych pudełkach. Dzięki tym trikom wciąż będzie pięknie wyglądać.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!