Zamknij

Jak prać kolorowe skarpetki? Wypróbuj ten domowy trik

20.09.2022 15:02

Twoje ulubione skarpetki straciły swój intensywny kolor? Ten trik sprawi, że znów będą wyglądały jak nowe.

Kolorowe skarpetki
fot. Shutterstock

Kolorowe skarpetki wracają do łask. Coraz chętniej zakładamy je nie tylko do sportowych zestawów, ale również eleganckich stylizacji. Potrafią bowiem ożywić każdy outfit i sprawić, że nabierze on charakteru. Warto je nosić tym bardziej teraz, aby przełamać jesienną aurę i wprowadzić do swojej garderoby odrobinę słońca. Z czasem skarpetki tracą swój intensywny kolor, ale z łatwością można temu zaradzić. Wystarczy wykorzystać do ich prania produkt, który na pewno masz w swojej kuchennej szafce.

Domowe porady: jak prać kolorowe skarpetki?

Skarpetki mogą ulec wyblaknięciu z różnych powodów np. stosowania nieodpowiednich detergentów lub w wyniku suszenia ich na słońcu. Jeżeli zależy ci na tym, aby znów zachwycały wyglądem, sięgnij po ten prosty domowy trik. Tym sposobem szybko odświeżysz ich kolor.

Wystarczy, że dodasz do prania odrobinę zwykłej soli spożywczej. Najlepiej wsypać łyżeczkę tego produktu do bębna urządzenia, a następnie wybrać odpowiedni program. Możesz również zanurzyć skarpetki w roztworze wody oraz soli przez ok. 10 minut i po upływie tego czasu wyprać je w standardowy sposób.

Zobacz także: Czy nowe ubrania trzeba wyprać przed założeniem? Ten fakt cię zdziwi

Domowe porady: inne naturalne środki do prania

Coraz więcej osób rezygnuje ze stosowania różnych detergentów na rzecz domowych środków. W naszym domu znajdziemy wiele produktów, które możemy wykorzystać do prania odzieży. Do najpopularniejszych należą ocet oraz soda oczyszczona. W przypadku białych ubrań doskonale sprawdza się z kolei kwasek cytrynowy, który pomaga pozbyć się trudnych plam i przywraca poszarzałym ubraniom dawny wygląd.

Zobacz także: Dzięki temu trikowi twoje pranie szybciej wyschnie. Efekt cię zachwyci

loader