Zamknij

Chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w kuchni? Poznaj 3 sprawdzone triki

10.05.2021 14:01
kuchnia
fot. Shutterstock

Brzydki zapach unoszący się w kuchni to problem, z którym borykamy się regularnie. Aby wyeliminować nieprzyjemny aromat tuż po gotowaniu, warto skorzystać z naszych sprawdzonych wskazówek.

Istnieje kilka naturalnych pochłaniaczy brzydkich zapachów, które z pewnością masz w swojej kuchni. Wystarczy, że ich użyjesz i już po chwili skutecznie uporasz się z nieprzyjemnym aromatem w pomieszczeniu. Efekt cię zachwyci.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Poznaj najlepsze darmowe metody na usunięcie brzydkich zapachów w kuchni. Wypróbuj popularne babcine sposoby i przekonaj się, jak działają.

1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest substancją, która sprawdza się nie tylko podczas przygotowywania potraw, ale też może posłużyć nam jako pochłaniacz aromatów. Wystarczy, że wlejesz 2 szklanki tej substancji do miski i postawisz ją np. na lodówce lub w innym miejscu. Ocet może też być wykorzystywany do czyszczenia brudnych powierzchni. W tym celu połącz go z wodą, zanurz gąbkę w roztworze i przetrzyj dokładnie wybrane elementy.

2. Kawa

Kawa szybko usunie brzydki zapach z pomieszczenia. Rozsyp kilkanaście ziaren produktu na talerzu i postaw go na wierzchu w wybranym miejscu. Zapach kawy będzie długo utrzymywał się w powietrzu i pochłonie inne nieprzyjemne aromaty.  

Zobacz także: Jak wybielić firanki? Poznaj naturalne i chemiczne sposoby

Sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu w kuchni

Aby zniwelować brzydkie zapachy w kuchni, możesz też użyć roztworu octu jabłkowego i wody. Dodatkowo polecamy dorzucić kilka plastrów cytryny. Gdy już wymieszasz ze sobą wszystkie składniki, gotuj je przez kilka godzin na wolnym ogniu. Zapewniamy, że nieprzyjemna woń całkowicie się ulotni.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!