Zamknij

Jak podlewać wrzosy? Zwróć uwagę na ten szczegół

03.10.2022 21:00

Jak dbać o wrzosy, aby zawsze zachwycały wyglądem? Okazuje się, że sposób ich podlewania ma w tym przypadku duże znaczenie.

Wrzosy
fot. Shutterstock

Jesienny klimat we wnętrzu można uzyskać na wiele sposobów. Przede wszystkim warto postawić na różne akcenty dekoracyjne, które sprawią, że dom będzie wyglądał ciepło i przytulnie. Z tą porą roku kojarzą się m.in. wrzosy. Te piękne kwiaty mogą być niezwykłą ozdobą nie tylko sypialni czy salonu. Dzięki nim możemy tworzyć także niezwykłe aranżacje na balkonie i tarasie. Ta roślina jest dość łatwa w uprawie, ale należy podlewać ją w odpowiedni sposób. Jak to robić prawidłowo? Podpowiadamy.

Domowe porady: jak podlewać wrzosy?

Wrzosy to kwiaty, które nie są problematyczne w pielęgnacji. Jeżeli zależy nam jednak na tym, aby zawsze prezentowały się idealnie, trzeba zwrócić uwagę na sposób, w jaki je podlewamy. Rośliny te nie lubią, gdy podłoże jest zbyt suche, a jednocześnie nie tolerują dużej wilgotności. Kiedy ziemia w doniczce jest zbyt mokra, ich korzenie szybko gniją.

Kwiaty te należy zatem podlewać regularnie, ale niezbyt obficie. Aby ochronić roślinę przed przelaniem, najlepiej odmierzyć określoną ilość wody w konewce i stosować ją systematycznie. Pamiętaj również o tym, aby wrzosy ustawiać w domu w takich miejscach, które zapewnią im odpowiednią ilość światła słonecznego.

Zobacz także: Rośliny antysmogowe ozdobią twój dom i skutecznie oczyszczą powietrze. Sprawdź, w które warto zainwestować

Domowe porady: naturalne nawozy do kwiatów

Aby domowe kwiaty zawsze cieszyły oko pięknym wyglądem, trzeba pamiętać o ich nawożeniu. Wiele naturalnych odżywek do roślin znajdziesz w swoim mieszkaniu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych domowych nawozów są fusy po kawie lub herbacie. Kondycję kwiatów doniczkowych możemy poprawić również dzięki zastosowaniu drożdży oraz mleka.

Zobacz także: Najmodniejsze kwiaty doniczkowe - jakie wybrać do domu?

loader