Zamknij

Jak odświeżyć śpiwór domowym sposobem? Ten trik przyda ci się przed biwakiem

04.07.2022 15:01
Śpiwór
fot. Shutterstock

Wybierasz się na biwak? Nie zapomnij o odświeżeniu śpiwora. Tym sposobem zrobisz to naprawdę szybko.

Piękne, słoneczne lato warto wykorzystać na biwakowanie. Wybierając się w wakacje pod namiot, musisz zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek. Jego nieodłącznym elementem jest śpiwór, który zapewni ci wygodny sen podczas każdej wyprawy. Jeżeli od dłuższego czasu nie był on przez ciebie używany, warto wcześniej go nieco odświeżyć. Możesz wykorzystać do tego ten domowy sposób.

Domowe porady: jak odświeżyć śpiwór?

Jeżeli nie masz czasu na dokładne pranie śpiwora, a wymaga on szybkiego odświeżenia, możesz wypróbować prosty trik z wykorzystaniem produktu, który na pewno znajdziesz w swojej kuchennej szafce. Mowa o sodzie oczyszczonej, która posiada doskonałe właściwości antybakteryjne.

Najlepiej posypać nią powierzchnię śpiwora i odczekać godzinę. Po tym czasie należy dokładnie go wytrzepać z proszku. Soda doskonale odświeży materiał i dodatkowo pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz także: Co spakować na wakacje? Poznaj listę 10 rzeczy, które warto zabrać na urlop

Domowe porady: jak czyścić śpiwór?

Aby śpiwór służył ci przez długi czas, musisz o niego odpowiednio dbać. Bardzo ważny jest sposób, w jaki go czyścimy. Można to zrobić zarówno ręcznie, jak i w pralce. W tym drugim przypadku należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić jego materiału i innych elementów. Najlepiej to robić w niskiej temperaturze, która nie przekracza 30 stopni Celsjusza.

Do prania śpiwora należy stosować łagodne detergenty – najlepiej dedykowane właśnie takim akcesoriom. Ponadto przed każdym wyjazdem warto go jeszcze rozwiesić na świeżym powietrzu.

Zobacz także: Jak szybciej spakować walizkę? Ten trik przyda ci się przed podróżą