Zamknij

Jak odświeżyć zasłony bez prania? Wypróbuj sprawdzone triki

24.06.2021 12:20
zasłony
fot. Shutterstock

Twoje zasłony straciły świeżość? Poznaj kilka prostych metod, dzięki którym przywrócisz im piękny wygląd bez konieczności zdejmowania materiału z karniszy.

Pranie zasłon zajmuje sporo czasu i energii. Jeżeli zależy ci na ekspresowym przywróceniu im czystości, wypróbuj niezawodne babcine triki. Wykonasz je w kilkanaście minut, a efekty będą widoczne gołym okiem. Do przeprowadzenia tych metod będziesz potrzebował kilku elementów, które masz w swoim domu.

Jak odświeżyć zasłony bez prania?

Aby zachować świeżość w naszych wnętrzach, powinniśmy regularnie czyścić wszelkie tekstylne dodatki. Szczególnie warto skupić się na zasłonach, które z czasem mogą stać się kłębowiskiem kurzu i roztoczy.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z materiału, przynajmniej raz na miesiąc go odkurzaj. Możesz też oczyścić swoje zasłony i firany za pomocą żelazka. W tym celu należy nastawić urządzenie na wysoką temperaturę i zbliżyć metalową stopę do tkaniny. Para wodna wydobywająca się ze sprzętu pomoże usunąć z materiału wszelkie mikroorganizmy. Efekt będzie natychmiastowy.

Zobacz także: Twoje kwiaty doniczkowe uschły? Sprawdź, jak możesz je uratować

Domowy sposób na wyczyszczenie zasłon

Swoje zasłony odświeżysz też za pomocą domowego środka czyszczącego. Aby go wykonać, przygotuj płyn do płukania tkanin, wodę i butelki z dyfuzorem. Wystarczy, że połączysz ze sobą składniki w proporcji 1:1 i spryskasz materiał przygotowaną mieszaniną.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!