Zamknij

Jak szybko odświeżyć ubrania bez prania? Wypróbuj najlepsze metody

20.07.2021 14:03
ubrania
fot. Shutterstock

Nie masz czasu na wypranie bluzki, którą planujesz na siebie założyć? W takich sytuacjach warto zastosować sprawdzone triki, które pozwolą ci w ekspresowym czasie odświeżyć ubranie. Wypróbuj proste, babcine metody.

Pranie i suszenie ubrań to czynności, których nie da się zastąpić żadnymi trikami. Jednak w wyjątkowych sytuacjach możesz zastosować skuteczne metody na natychmiastowe odświeżenie tkanin. Te sposoby doskonale sprawdzają się wtedy, gdy mamy niewiele czasu na zmianę garderoby.

Jak odświeżyć ubrania bez prania?

Odświeżenie ulubionej bluzki czy sukienki zajmie ci niewiele czasu pod warunkiem, że zastosujesz odpowiednie metody. Poniżej przedstawiamy najlepsze triki na przywrócenie ubraniom przyjemnego zapachu.

1. Włóż ubrania do zamrażarki

Niska temperatura w zamrażarce niweluje przykre zapachy i zwalcza bakterie. W związku z tym twoje urządzenie chłodzące świetnie sprawdzi się jako odświeżacz tkanin. Wystarczy włożyć do niego ubranie i wyjąć po 1-2 godzinach. Efekt cię zachwyci. Brzydka woń stanie się praktycznie niewyczuwalna.

2. Wystaw ubrania na balkon

Wieszanie ubrań na balkonie nie tylko przyspiesza ich suszenie, ale też pozwoli nam odświeżyć materiał. Powietrze skutecznie neutralizuje bowiem nieprzyjemną woń. Po upływie kilku godzin twoja garderoba będzie pachniała jak dawniej. Pamiętaj jednak, aby stosować tę metodę tylko w wyjątkowych sytuacjach.

3. Użyj kawy

Kawa ma właściwości pochłaniające zapachy. Właśnie dlatego nadaje się do odświeżania materiałów. W tym celu wystarczy wsypać kilka ziaren produktu do bawełnianego woreczka i zawiesić go na wieszaku przy ubraniu. Po odczekaniu kilku godzin zapach papierosów czy spalenizny zniknie z twojej garderoby.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Sposób na odświeżenie ubrania

Istnieje jeszcze jedna sprawdzona metoda na odświeżenie ubrania. Polega ona na zastosowaniu gotowego odświeżacza do tkanin, który kupisz w drogerii za kilkanaście złotych. Rozpyl produkt na całej powierzchni tkaniny i pozostaw ją do wyschnięcia. Już po około 10 minutach brzydki zapach stanie się niewyczuwalny.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!