Zamknij

Jak odkamienić czajnik? Poznaj skuteczne domowe sposoby!

08.07.2020 15:10
czajnik
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak odkamienić czajnik? Wypróbuj domowe sposoby, które stosujemy od lat. Dzięki tym trikom pozbędziesz się problemu związanego z wiecznie osadzającym się kamieniem w środku czajnika. To prostsze niż myślisz. Wypróbuj nasze sposoby.

Denerwuje cię osadzający się kamień w czajniku? Jeśli tak, to nie jesteś jedyna. Na szczęście są sposoby, dzięki którym uporasz się z tym problemem. Jeśli nie wiesz, jak odkamienić czajnik, koniecznie poznaj 3 poniższe triki.

Jak odkamienić czajnik?

W każdym czajniku po dłuższym lub krótszym okresie użytkowania osadza się kamień. Im twardszą wodę mamy w kranach, tym szybciej kamień osadzi się w czajniku. Jak go usunąć? Oto najlepsze sposoby, które stosowały nasze babcie i do dziś są zaliczane do tych najskuteczniejszych.

1. Ocet

Wlej do środka czajnika szklankę octu i pół szklanki wody. Następnie włącz go, aby zagotować wodę. Później wylej zawartość czajnika i umyj go od środka. Kamień całkowicie powinien zostać usunięty. Warto kilka razy zagotować wodę w czajniku, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze środka.

Zobacz także: 5 babcinych sposobów na odporność! Są skuteczne, a nic cię nie kosztują

2. Sok z cytryny/kwasek cytrynowy

Sok z cytryny ma nieco delikatniejsze działanie od octu, ale zapewnia równie zadowalające rezultaty. Wystarczy, że wlejesz do czajnika szklankę soku z cytryny i odczekasz godzinę. Następnie wylej zawartość czajnika i dokładnie umyj jego wnętrze. Jeśli nadal osad będzie widoczny na ściankach czajnika, przekrój cytrynę na pół i wcieraj cytrynę w tej miejsca.

3. Soda oczyszczona

Nie wiesz, jak odkamienić czajnik? Wsyp 2 łyżeczki sody oczyszczonej do środka i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie czajnik powinien być czysty. Na koniec dokładnie go umyj kilka razy, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz także: Jak wyczyścić białe buty? Poznaj sprawdzone metody!