Zamknij

Przez ten błąd w twoim mieszkaniu jest duszno i gorąco. Skończ z tym raz na zawsze

20.07.2021 11:30
upał
fot. Shutterstock

W czasie wakacyjnych miesięcy temperatura w naszych mieszkaniach nierzadko przekracza 30 stopni. Aby ochłodzić wnętrze, wielu z nas korzysta z popularnej metody, która w rzeczywistości daje odwrotny skutek. Jeśli do tej pory też ją stosowaliście, natychmiast zmieńcie swoje przyzwyczajenie. Najwyższy czas rozprawić się ze szkodliwymi mitami.

Zaduch i skwar w mieszkaniu dają ci się we znaki? Być może źródłem tego problemu są pewne błędy, które nieświadomie popełniasz. Sprawdź, czego unikać, aby skutecznie ochłodzić swoją przestrzeń.

Upał w mieszkaniu - jak temu zaradzić?

Wiele osób w czasie upałów otwiera okna, aby przewietrzyć pomieszczenia. Okazuje się jednak, że to błąd. W ten sposób, zamiast ochłodzić mieszkanie, powodujemy, że jeszcze szybciej się ono nagrzewa. Ale to nie jedyny zwyczaj, z którym powinniśmy skończyć, jeśli chcemy obniżyć temperaturę w domu.

Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, najgorszym pomysłem jest pieczenie i gotowanie potraw w kuchni podczas upalnych dni. To zdecydowanie najszybsza droga do przegrzania mieszkania. Okazuje się, że do podwyższenia temperatury w pokoju przyczyniają się też różnego rodzaju sprzęty, takie jak telewizor czy komputer.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Jak ochłodzić mieszkanie w czasie upałów?

Zastanawiasz się, jak ochłodzić mieszkanie? Przede wszystkim całkowicie odizoluj je od wysokiej temperatury panującej na zewnątrz. Unikaj także długiego gotowania potraw w ciągu dnia. Ponadto polecamy zainwestować w wysokiej jakości wentylator i zawiesić w oknach rolety zaciemniane, które nie przepuszczają światła. Dobrym rozwiązaniem jest też pokrycie okien od zewnętrznej strony specjalną folią przeciwsłoneczną.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

źródło: kobieta.onet.pl