Zamknij

Chcesz ochłodzić mieszkanie w upalne dni? Wypróbuj sprawdzone sposoby

11.06.2021 09:52
mieszkanie
fot. Shutterstock

Letnie upały każdemu z nas dają się we znaki. Często zdarza się, że wysoka temperatura w naszych mieszkaniach utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. W takich przypadkach warto zastosować kilka skutecznych trików, dzięki którym ochłodzimy swoją przestrzeń.

W upalne dni nasze domy szybko się nagrzewają i robi się w nich duszno. Aby pozbyć się dyskomfortu, część z nas decyduje się na zakup klimatyzacji. Jeśli jednak nie stać cię na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, wykorzystaj kilka tańszych metod na ochłodzenie mieszkania.

Jak ochłodzić mieszkanie podczas upału?

Oto najskuteczniejsze triki na obniżenie temperatury w mieszkaniu. Sprawdź, jak działają.

1. Zamykaj i zasłaniaj okna w ciągu dnia

Optymalna temperatura w mieszkaniu wynosi około 17 stopni. Jeśli twój domowy termometr pokazuje wyższy wynik, postaraj się zasłonić wszystkie okna w czasie największych upałów. Aby gorące powietrze nie dostało się do twojego domu, nie zapomnij też ich zamknąć.

2. Rolety zaciemniające

Zasłony mogą nie wystarczyć, by całkowicie odizolować mieszkanie od wysokiej temperatury panującej na zewnątrz. Dlatego warto dodatkowo zainwestować w rolety zaciemniające. Dzięki nim skutecznie zacienimy mieszkanie i zabezpieczymy je przed ciepłem.

3. Wiatrak

Wiatraki elektryczne są stosunkowo tanie i praktyczne. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Włącz swoje urządzenie chłodzące i nastaw je na najwyższe obroty. Gwarantujemy, że już po kilku minutach poczujesz ulgę.

Zobacz także: Chcesz wyczyścić baterie łazienkowe? Wypróbuj najlepsze domowe metody

Sposób na ochłodzenie mieszkania w upalne dni

Istnieje jeszcze jeden sposób na ochłodzenie mieszkania podczas upałów. Wystarczy, że nakleimy na oknach od zewnętrznej strony folię przeciwsłoneczną. To praktyczne akcesorium zawiera warstwę odbijającą promienie słoneczne, która doskonale sprawdza się w roli izolatora termicznego. Folie tego typu kosztują około 40 zł.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!