Zamknij

Jak dokładnie wyczyścić drewniane łyżki kuchenne? Tiktokerka ma na to sposób

25.04.2022 13:52
Łyżki drewniane
fot. Shutterstock

Co zrobić, aby drewniane łyżki kuchenne były idealnie czyste? Rozwiązanie jest bardzo proste.

Drewniane akcesoria kuchenne jak łyżki czy szpatułki to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Są niezastąpione podczas przyrządzania różnych potraw. Aby te akcesoria służyły nam jak najdłużej, musimy pamiętać o ich odpowiednim czyszczeniu. Jedna z tiktokerek pokazuje, że z powodzeniem możemy wykorzystać do tego domowe produkty.

Triki z TikToka: jak wyczyścić drewniane łyżki?

Po ten trik z TikToka z pewnością będziesz sięgał częściej. Dzięki niemu dokładnie wyczyścisz drewniane łyżki, jak również inne akcesoria kuchenne wykonane z tego materiału i to bez konieczności sięgania po specjalistyczne detergenty.

Na początek tiktokerka posypuje łyżkę zwykłą sodą oczyszczoną. Następnie polewa ją odrobiną soku z cytryny. Po upływie 30-40 minut dokładnie przemywa wszystko wodą. W razie konieczności czynność tę można powtórzyć.

Zobacz także: Jak szybko wyczyścić blender? Oto genialny z trik z TikToka  

Domowe sposoby: jak dbać o drewniane akcesoria kuchenne?

Do mycia drewnianych łyżek można zastosować także ocet jabłkowy. Dokładnie wyczyści oraz zdezynfekuje on ich powierzchnię. Poza tym pamiętaj, aby takich akcesoriów nigdy nie wkładać do zmywarki. Pod wpływem wysokiej temperatury i wilgoci drewno bardzo szybko puchnie i ulega zniszczeniu.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET