Zamknij

Jak często prać i wymieniać biustonosz? Częściej niż ci się wydaje

Paulina Ermel
26.05.2020 14:24

Pozornie proste pytanie, a odpowiedź wcale nie jest tak oczywista.

Kobieta rozpina biustonosz
fot. Shutterstock

Zastanawiałyście się kiedyś, jak często prać i wymieniać biustonosz? To jedno z najczęstszych pytań, pojawiających się w wyszukiwarce Google. A odpowiedzi na nie znajdziemy pewnie tyle, co noszących je kobiet.

Zobacz także: Polskie gwiazdy bez makijażu i w samej bieliźnie! Wspierają ważną akcję

Niezależnie od tego, czy biustonosz jest klasyczny, bawełniany, czy wykonany z delikatnej, cieniutkiej koronki, nie lubi prania w wysokiej temperaturze i mocnych detergentach. Górna część kobiecej bielizny wymaga specjalnego traktowania - najlepiej prania ręcznego i w naturalnych środkach piorących.

Jak często prać biustonosz? Niektóre kobiety robią to raz na dwa tygodnie, inne inwestują w wiele modeli, aby ograniczyć pranie każdego z nich do minimum - mogą pozwolić sobie na zakładanie codziennie innego stanika. Higienicznym rozwiązaniem jest jednak pranie biustonosza po 3-6 założeniach.

Biustonosz może być prany w pralce, ale tylko jeśli umieści się go w odpowiednim woreczku. Najlepiej wyprać go w letniej wodzie w misce, a następnie wysuszyć na ręczniku. Dzięki temu miseczki się nie zdeformują, a ze stanika nie powychodzą druty. Tak zniszczona bielizna nadaje się wyłącznie do wyrzucenia.

Wymiana bielizny

A jak często wymieniać biustonosz? Na pewno wtedy, kiedy tylny obwód biustonosza unosi się do góry i zapinamy go na najciaśniejszą haftkę. To samo, jeśli z kanału fiszbinowego wychodzą już druty albo obwód stracił elastyczność i zachowuje się jak sznurek.

Zobacz także: Hitowy produkt wraca do Biedronki. Poprzednio wyprzedał się błyskawicznie. Idealna propozycja dla kobiet

 

Autor: Paulina Ermel

Biustonosz na randkę