Zamknij

Jak często powinno się myć wnętrze lodówki? Odpowiedź może cię zaskoczyć

05.08.2021 13:58
lodówka
fot. Shutterstock

Mimo że wszyscy mamy w swoich kuchniach lodówki, to większość z nas nie wie, z jaką częstotliwością powinno się je myć. Sprawdź, co jaki czas należy dokładnie zdezynfekować urządzenie, aby uchronić się przed brudem i bakteriami.

Każda lodówka wymaga regularnego mycia. Jeśli nie będziemy tego robić, nasz sprzęt stanie się siedliskiem brudu i szkodliwych mikroorganizmów. Poza tym na jego wewnętrznych ściankach może pojawić się pleśń. Aby tego uniknąć, sprawdź, z jaką częstotliwością powinno się dezynfekować lodówkę.

Jak często należy myć wnętrze lodówki?

Wielu z nas myje lodówkę co kilka miesięcy lub tylko w ramach przygotowań do świąt. Okazuje się, że to błąd, który może nas wiele kosztować. Jeśli chcecie zaprowadzić czystość w kuchni oraz uchronić się przed bakteriami i innymi drobnoustrojami, regularnie myjcie swój sprzęt chłodzący.

Jak twierdzą specjaliści, przynajmniej raz w tygodniu warto robić przegląd swojej lodówki. W tym celu przede wszystkim powinno się usunąć z niej przeterminowane produkty. Następnie należy dokładnie umyć urządzenie. Nie wystarczy jednak przetrzeć wnętrza chłodziarki mokrą ścierką. Najlepiej użyć do tego gotowego środka czyszczącego lub produktu domowej roboty na bazie kilku składników.

Zobacz także: Twoje kwiaty doniczkowe uschły? Sprawdź, jak możesz je uratować

Czym myć lodówkę?

Aby zapewnić świeżość jedzeniu przechowywanemu w lodówce, warto myć ją ścierką lub miękką gąbką nasączoną naturalnym roztworem. Wykonasz go z 4 produktów. Na początku przygotuj 2 łyżki sody oczyszczonej, pół szklanki octu, kilka kropli soku z cytryny i odrobinę soli. Następnie wymieszaj wszystkie składniki i namocz w miksturze czystą szmatkę. Na koniec wystarczy dokładnie przetrzeć nią drzwi, półki i szuflady.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!