Zamknij

Jajka zdobione cekinami - DIY

03.03.2021
Aktualizacja: 03.03.2021 15:48
jajka styropianowe jak zrobić
fot. Shutterstock

Gotowe styropianowe jajka zdobione cekinami można kupić w sklepie. Ale po co? Nie odmawiaj sobie dobrej zabawy i sprawdź, jak ozdobić jajko cekinami samemu lub ze swoimi dziećmi.

Jajka zdobione cekinami to bardzo tanie i zarazem niezwykle piękne ozdoby wielkanocne, które każdy może zrobić samodzielnie. Zdobienie jajek cekinami jest bardzo proste - z tym zadaniem bez problemu poradzą sobie zarówno osoby dorosłe, jak i małe dzieci.

Zobacz także: Jak rozbić jajko? Przez całe życie robiliście to źle

Piękne styropianowe jajka zdobione cekinami 

Wbrew pozorom, wcale nie trzeba mieć artystycznej duszy, żeby zrobić piękne pisanki ze styropianu na Wielkanoc. Inspiracje na ozdoby wielkanocne z cekinów można znaleźć w Internecie i później się na nich wzorować. Co więcej, potrzebne do całego przedsięwzięcia akcesoria wcale nie są trudne do zdobycia. Wszystko, co potrzebne znajdziesz w sklepie papierniczym lub w supermarkecie na dziale z artykułami papierniczymi. Nie czekaj, zarezerwuj odrobinę wolnego czasu, sprawdź jak ozdobić jajko cekinami, zbierz najbliższych, zaangażuj ich do zabawy i do dzieła! 

Zobacz także: Jak poprawnie przechowywać jajka? Podpowiadamy

Jajka styropianowe zdobione cekinami - jak zrobić? 

Do zrobienia pisanki z cekinów potrzebne będą: 

 • jajko styropianowe, 
 • szpilki z metalową główką (szpilka nie powinna mieć mniej niż jeden centymetr długości - krótkie szpilki w późniejszym czasie mogą zacząć z jajka wypadać), 
 • kolorowe cekiny (różnej wielkości i w różnych kolorach), 
 • małe koraliki (okrągłe lub lekko spłaszczone, z malutkim otworem). 

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy jajka są świeże? Poznaj nasz niezawodny sposób

Jak udekorować jajko styropianowe cekinami? 

 1. Koraliki, cekiny i szpilki dla własnej wygody wysyp na osobne talerzyki lub do miseczek. 
 2. Weź szpilkę i nadziej na nią jeden koralik. 
 3. Po koraliku na szpilkę nałóż cekin. Pamiętaj, aby cekin był skierowany wypukłą stroną do koralika, a wklęsłą do jajka. 
 4. Weź w dłoń jajko ze styropianu i przygotowaną wcześniej szpilkę z koralikiem oraz cekinem wbij na sam czubek pisanki. 
 5. W ten sam sposób przygotuj pozostałe szpilki i wbijaj je w jajko w taki sposób, aby utworzyć pierwszy rząd wokół pierwszego cekina. 
 6. Kolejny rząd cekinów zrób wokół tego pierwszego. Pamiętaj, aby rzędy delikatnie na siebie nachodziły. Szpilki wbijaj tak, aby ukryć między cekinami wolną przestrzeń, ale nie gęściej. 
 7. Powtarzaj wszystkie czynności do momentu, w którym pisanka zdobiona cekinami będzie nimi w całości pokryta. 
 8. Aby jajka zdobione cekinami były jeszcze ładniejsze i bardziej efektowne, można przyczepić do ich czubka kolorowe wstążki lub powbijać w kilku miejscach małe, ozdobne kwiatuszki z materiału. Wszystko to znajdziesz w sklepie papierniczym lub w pasmanterii. 

Gotowe! Styropianowe jajka zdobione cekinami możesz włożyć do wielkanocnego koszyczka, potraktować jako element świątecznego stroika, powiesić na sznurku lub nadziać na patyczki do szaszłyków i wsadzić do ziemi w donicy.