Zamknij

Łyżeczka do herbaty może zapobiec rakowi skóry! Naukowcy stworzyli miarkę idealną

13.08.2018 12:29
Słońce namalowane kremem do opalania na skórze
fot. Shutterstock

Według naukowców stosujemy nawet o połowę za mało kremu z filtrem. Producenci tego typu kosmetyków postanowili stworzyć miarkę idealną.

Wakacje w pełni, wciąż jesteśmy zatem narażeni na nadmierne promieniowanie słoneczne. Większość z nas oczywiście wie, że należy chronić przed nim skórę stosując kremy z odpowiednim filtrem. Okazuje się jednak, że samo ich nakładanie na cerę nie wystarczy. Naukowcy alarmują, że wciąż stosujemy ich za mało. Jakie zatem powinny być odpowiednie proporcje?

Zobacz także: Jeśli chcesz mieć piękną cerę, unikaj tych 5 rzeczy. Zmianę zobaczysz już po pierwszych dniach

Łyżeczka do herbaty jako miarka

Według badaczy z King's College London przeciętny człowiek stosuje zaledwie połowę zalecanej ilości kremu do opalania z filtrem. A to znaczy, że nie chronimy naszej skóry w takim stopniu, w jakim powinniśmy. Brytyjscy producenci kosmetyków do opalania postanowili stworzyć listę konkretnych proporcji, a nawet miarkę, którą powinniśmy stosować. Okazuje się, że kluczem jest łyżeczka do herbaty.

Łyżeczka do herbaty ma z reguły pojemność 6-8 ml. Biorąc to pod uwagę ustalono, że dorosła osoba powinna nakładać połowę łyżeczki do herbaty kremu do opalania na obie ręce, twarz i szyję oraz łyżeczkę kremu do opalania na obie nogi, brzuch i klatkę piersiową oraz plecy. Kierując się tą zasadą będziemy znacznie mniej narażeni na raka skóry.

Zobacz także: Przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Zagłosuj

Lubisz się opalać?

Liczba głosów:

Te błędy urodowe popełniamy każdego dnia: