Zamknij

Wlej wodę do plastikowej torebki i dodaj kilka monet. Rezultat cię zachwyci

22.07.2021 13:51
moneta
fot. Shutterstock

Szukasz sposobu na pozbycie się mrówek z mieszkania? Aby odstraszyć uporczywe owady, wystarczy skorzystać z prostej metody. Wykonasz ją za pomocą monet i kilku innych elementów.

Inwazja mrówek w mieszkaniu to problem, z którym zmaga się wielu z nas. Istnieje kilka sposobów na zwalczenie tych owadów, jednak nie wszystkie dają spodziewane efekty. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się kłopotliwych mrówek, wypróbuj genialny trik z użyciem monet.

Sposób na pozbycie się mrówek z domu

Wszechobecne mrówki w twoim mieszkaniu spędzają ci sen z powiek? Problem ten możesz rozwiązać za pomocą gotowych specyfików odstraszających owady. Zaliczamy do nich m.in. różnego rodzaju spraye, trutki oraz chemiczne proszki. Jednak my polecamy banalną domową metodę, która daje identyczne rezultaty, ale nie obciąży twojego budżetu.

Do wykonania tego zabiegu będziesz potrzebował:

  • plastikowej torebki z zapięciem strunowym,
  • kilku monet,
  • szklanki wody.

Sposób wykonania:

Wlej wodę do plastikowej torebki i dodaj kilka monet. Następnie powieś folię w miejscu, z którego chcesz pozbyć się mrówek. Aby ta metoda była skuteczna, do pomieszczenia powinno wpadać światło dzienne.

Okazuje się, że widok promieni słonecznych odbijających się od monet działa na mrówki odstraszająco. Dzieje się tak, ponieważ błyszczące elementy je oślepiają, przez co owady tracą kontrolę.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Możesz też skorzystać z innych domowych sposobów na pozbycie się mrówek z mieszkania. Jednym z nich jest spryskanie wnętrza roztworem octu z wodą w proporcji 1:1. Kolejnym skutecznym trikiem jest też zastosowanie mieszanki soku z cytryny i wody.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!