Zamknij

Połóż połówkę cytryny na półce i poczekaj kilka godzin. Efekt cię zachwyci

17.06.2021 13:59
cytryna
fot. Shutterstock

Cytryna ma więcej zastosowań, niż mogłoby się nam wydawać. Sprawdza się nie tylko jako dodatek do potraw i domowych kosmetyków, ale też pomaga zwalczyć komary, muszki i inne owady. Poznajcie babciny trik, dzięki któremu szybko pozbędziecie się z pokoju uciążliwych insektów.

Masz dosyć wszechobecnych komarów i muszek? Z tym problemem w czasie wakacyjnych miesięcy mierzy się wielu z nas. Aby się go pozbyć, wypróbuj ulubiony trik naszych babć z użyciem cytryny. Stosując tę banalną metodę, szybko odstraszysz wszelkie owady i wreszcie odetchniesz z ulgą.

Domowy sposób na komary i muszki

Uciążliwe komary i muszki mogą skutecznie zepsuć nam humor podczas letnich dni. Mimo że w drogeriach znajdziemy gotowe produkty przeciw owadom, to jednak wszystkie propozycje tego typu zawierają chemiczne składniki, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście istnieje znacznie bezpieczniejszy i tańszy sposób na pozbycie się owadów z mieszkania. W tym celu polecamy zastosowanie triku ze świeżą cytryną.

Wykonanie tej prostej metody zajmie ci chwilę. Wystarczy, że pokroisz cytrusa na pół i położysz go na wierzchu w wybranym miejscu np. na półce lub szafce. Już po kilku godzinach po komarach i muszkach nie będzie śladu. Intensywny zapach cytryny odstraszy insekty.

Zobacz także: Twoje kwiaty doniczkowe uschły? Sprawdź, jak możesz je uratować

Trik z cytryną na odświeżenie zapachu w mieszkaniu

Poza tym, że cytryna odstrasza owady, to jeszcze przydaje się w roli odświeżacza powietrza. Wystarczy pokroić ją na kilka kawałków i położyć je w różnych miejscach. W ten sposób już po godzinie poczujesz przyjemny zapach w pokoju. Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, cytryna doskonale wpływa też na nasz układ oddechowy i zmniejsza nudności.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

źródło: kobieta.onet.pl