Zamknij

Włóż to warzywo do butów. Efekt będzie zaskakujący

24.10.2022 10:10

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów? Wypróbuj ten nietypowy trik z wykorzystaniem pewnego warzywa z twojej kuchni.

Buty
fot. Shutterstock

Nieprzyjemny zapach z butów to problem, z którym można poradzić sobie różnymi sposobami. W takim przypadku często sięgamy po saszetki zapachowe lub specjalistyczne spraye, które mają za zadanie szybko odświeżyć ich wnętrze. Jeżeli nie masz pod ręką takich środków, możesz wypróbować działanie tego domowego triku z pewnym popularnym warzywem w roli głównej.

Oto sposób na nieprzyjemny zapach z obuwia. Sprawdź, na czym polega

Do odświeżenia obuwia możesz wykorzystać różne domowe triki. Jednym z nich jest zastosowanie surowego ziemniaka. To tani i szybki sposób, dzięki któremu można pozbyć się brzydkiego zapachu z butów.

Warzywo to doskonale pochłania bowiem nieprzyjemną woń. Wystarczy obrać je ze skórki, a następnie pokroić na pół i włożyć do butów. Po kilku godzinach powinieneś zauważyć znaczną różnicę.

Zobacz także: Nałóż ten produkt na buty. Nabiorą pięknego połysku

Inne sposoby na ładny zapach obuwia

Aby z twoich butów unosił się przyjemny zapach, możesz wsypać do nich także odrobinę sody oczyszczonej i pozostawić ją w ich wnętrzu na całą noc. Skuteczną metodą jest również włożenie do obuwia saszetki zielonej herbaty, która wypełni je delikatnym aromatem.

W takim przypadku przydatne mogą okazać się też skórki cytryny lub pomarańczy. Niektórzy stosują również ziarenka ryżu. Produkt ten nie tylko likwiduje brzydką woń, ale też doskonale pochłania nadmiar wilgoci z butów, gdy przypadkowo ulegną przemoczeniu.

Zobacz także: Oto łatwy sposób na niewygodne buty. Warto go znać

loader