Zamknij

Dokucza ci upał w sypialni? Sięgnij po ten sprawdzony sposób

24.06.2022 15:26
Upał w sypialni
fot. Shutterstock

Upały dają ci się we znaki? Poznaj domowy trik, dzięki któremu łatwo schłodzisz wnętrze swojej sypialni.

Na lato czekamy z utęsknieniem przez cały rok. Niestety bardzo wysokie temperatury, szczególnie gdy utrzymują się przez dłuższy czas, mogą być uciążliwe dla organizmu. Nie tylko utrudniają nam naszą aktywność w ciągu dnia, ale również uniemożliwiają spokojny sen. Jeżeli zastanawiasz się, jak szybko schłodzić wnętrze swojej sypialni w upalne dni, wykorzystaj ten sprawdzony, domowy sposób.

Domowe porady: sprawdzony sposób na upał w sypialni

W walce z upałem wewnątrz mieszkania przydatne mogą okazać się różne domowe sposoby. Jeżeli chcesz zadbać o komfort swojego snu w czasie gorącego lata, sięgnij po ten sprawdzony trik, który dawniej stosowały nasze babcie.

Wystarczy nalać do zwykłej butelki z atomizerem odrobinę wody. Ważne jest, aby była odpowiednio schłodzona, dlatego wcześniej możesz wstawić ją do lodówki. Następnie należy spryskać nią zasłonki w sypialni w taki sposób, aby były lekko wilgotne. Możesz dodać do wody również odrobinę oleju lawendowego, który przy okazji wypełni wnętrze pięknym zapachem i ułatwi ci zasypianie.

Zobacz także: Ten błąd podczas urządzania sypialni popełniamy często. O czym mowa?

Domowe porady: inne sposoby na upał w mieszkaniu

Aby nieco schłodzić wnętrze swojego mieszkania, możesz również umieścić na grzejnikach lub suszarce mokre ręczniki. To także dobry sposób na zbyt suchy klimat w pomieszczeniu. Poza tym warto zadbać o to, aby w domu znalazła się duża ilość roślin, które nawilżają powietrze. Pamiętaj także o wietrzeniu mieszkania. Należy to jednak robić z samego rana albo nocą, kiedy temperatury są znacznie niższe.

Zobacz także: Jaką pościel warto wybierać latem? Oto najlepsze propozycje