Zamknij

Twoja zmywarka nie domywa naczyń? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tym problemem

28.04.2021 12:23
zmywarka
fot. Shutterstock

Narzekasz na to, że naczynia po wyjęciu ze zmywarki są niedomyte? Nie musi to oznaczać, że sprzęt jest uszkodzony. Bardzo możliwe, że dawno go nie czyściłeś lub w nieodpowiedni sposób go używasz. Zdradzamy, co zrobić, aby twoje talerze i sztućce były czyste i lśniące.

Zmywarka to urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie codzienności. Niestety czasami zdarza się, że sprzęt nie domywa naczyń. Jeśli ty też masz ten problem, sprawdź, jak sobie z nim poradzić.

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Nawet nowa zmywarka może czasami niedomywać naczyń. Dzieje się tak z różnych powodów. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce, gdy w niewłaściwy sposób korzystamy ze sprzętu. Oto lista błędów, które popełniasz, nie zdając sobie z tego sprawy. Kiedy je wyeliminujesz, pozbędziesz się problemu brudnych naczyń.

1. Używasz nieodpowiedniego programu zmywania

Być może ustawiłeś swój sprzęt na krótki program zmywania i przez to zabrudzenia nie chcą odkleić się od powierzchni naczyń. Następnym razem wybierz dłuższy program z wyższą temperaturą wody.

2. Twojej zmywarce brakuje soli

Jeśli woda używana do mycia naczyń jest zbyt twarda i w sprzęcie brakuje soli, talerze po wyjęciu ze zmywarki mogą być nadal brudne. Gdy będziesz regularnie dodawać sól, woda stanie się miękka, dzięki czemu resztki jedzenia łatwiej będą odklejać się od talerzy i sztućców.

3. W niewłaściwy sposób ustawiasz naczynia

Jesteś pewien, że wkładasz naczynia do zmywarki zgodnie z wytycznymi? Upewnij się, czy robisz to w odpowiedni sposób. Uważaj też na to, aby nie umieszczać w urządzeniu zbyt wielu naczyń.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Jak wyczyścić zmywarkę?

Ostatnią przyczyną niedomywania naczyń przez zmywarkę jest zbyt rzadkie czyszczenie jej. Pamiętaj, że zarówno filtr sprzętu, jak i jego ramiona natryskowe powinny być udrożnione. Sprawdź, jak wyczyścić zmywarkę krok po kroku.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!