Zamknij

Nie wiesz, czym pomalować zniszczone obcasy? Wypróbuj proste domowe metody

22.07.2021 12:25
obcasy
fot. Shutterstock

Zauważyłaś, że obcasy w twoich butach się uszkodziły? Aby zatuszować skazę i przywrócić im piękny wygląd, warto zastosować praktyczne sposoby, z których korzystamy od lat.

Jeżeli szukasz sposobu na uratowanie przetartych obcasów, skorzystaj z ulubionych trików naszych babć. Dzięki tym prostym metodom szewc nie będzie ci już potrzebny. Sprawdź, jak możesz samodzielnie zakamuflować mankamenty na ulubionych butach.

Czym pomalować zniszczone obcasy?

Widok pościeranych obcasów może skutecznie zepsuć nam humor. Jednak istnieje sposób na zatuszowanie nieestetycznych przetarć. Aby to zrobić, należy użyć jednego z poniższych produktów.

1. Lakier do paznokci

Kolorowe emalie do malowania paznokci natychmiast zatuszują przetarcia na obcasach. Wystarczy nanieść 2-3 warstwy lakieru w odcieniu zbliżonym do koloru butów. Ta banalna metoda daje rewelacyjne rezultaty, ale nie jest trwała. Najprawdopodobniej co jakiś czas będziesz musiała powtarzać ten zabieg. Wykonanie go zajmie ci minutę.

2. Wodoodporny flamaster

Kolorowe markery dostępne w sklepach papierniczych doskonale kamuflują skazy widoczne na naszych obcasach. W tym celu szczególnie polecamy stosować produkty o właściwościach wodoodpornych, ponieważ zapewniają one najwyższą trwałość. Za taki flamaster zapłacisz maksymalnie kilkanaście złotych.

3. Farba akrylowa

Kolejnym produktem, którego możesz użyć w celu naprawienia zniszczonych obcasów, jest farba akrylowa. Nanieś odrobinę kolorowego preparatu na uszkodzone miejsce i poczekaj, aż wyschnie. Jeżeli niedoskonałość będzie jeszcze widoczna, nałóż drugą warstwę farby.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Jak naprawić zniszczone obcasy?

Aby uratować przetarte obcasy, warto też skorzystać ze specjalnych farb do butów dostępnych w sklepach obuwniczych. Po nałożeniu produktu na uszkodzony but skaza stanie się praktycznie niewidoczna. Twoje obuwie będzie wyglądało jak nowe.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!