Zamknij

Czy da się uniknąć kaca? A co zrobić, jeśli już nas dopadnie? Najlepsze sposoby na kaca

Anna Respondek
02.05.2020 13:00
Jak pozbyć się kaca?
fot. Pixabay

Oto kilka najlepszych sposobów na powrót do życia po szampańskiej zabawie.

Budząc się z bólem głowy i żołądkiem wywróconym na lewą stronę, obiecujemy sobie, że to był ostatni raz, kiedy wypiliśmy taką ilość alkoholu i już nigdy nie dopuścimy do tego, aby po imprezie męczył nas kac.

Niestety obietnice obietnicami, a rzeczywistość robi swoje. Jak zatem pozbyć się kaca i czy da się go w ogóle uniknąć? Okazuje się, że istnieje kilka sposobów, dzięki którym dzień po imprezie będziemy czuć się świetnie i wyglądać kwitnąco. 

1. Przed spożyciem alkoholu należy wypocząć i wyspać się, gdyż procenty najszybciej wpływają na zmęczony organizm. 

2. Podczas imprezy i tuż przed nią warto pamiętać o zjedzeniu porządnego posiłku, dzięki któremu alkohol będzie wchłaniał się znacznie wolniej. 

3. Pijąc kilka trunków jednej nocy ważne, żeby zawsze zaczynać od najsłabszego alkoholu i kończyć na najmocniejszym, nigdy odwrotnie. Nie wolno również zapominać o nawodnieniu organizmu. 

4. Między drinkami rób dwadzieścia minut przerwy, a przed snem wypij dwie szklanki wody.

5. Jeśli już doszło do najgorszego i rano budzisz się z nieprzyjemnym i pulsującym bólem głowy, po pierwsze weź zimny prysznic i pobudź organizm. 

6. Przez cały dzień pij dużo wody, lub soku owocowego, pomidorowego czy z kiszonych ogórków. 

7. Jeśli męczą cię nudności, do herbaty lub innego napoju dodaj odrobinę startego imbiru. Ta naturalna przyprawa przywróci porządek w twoim żołądku. 

A Wy, znacie jakieś dobre sposoby na kaca? ;)