Zamknij

Wystarczy dodać jeden składnik do kawy, aby zachować młodość!

14.11.2018 14:35
Kubek kawy
fot. Shutterstock

A jednak można wygrać z procesem starzenia? 

Ludzie na całym świecie poszukują sposobu na to, aby zachować młodość. Oczywiście w XXI wieku najpopularniejsze stały się operacje plastyczne, dzięki którym między innymi gwiazdy światowego kina pozbywają się niechcianych zmarszczek. Nie wszyscy jednak w zanadrzu mają odpowiednią ilość gotówki, aby udać się na zabieg, co więcej, nie każdy w ogóle pozwoliłby na taką ingerencję. Lekarza od dawna szukają zatem mniej inwazyjnego sposobu, który zatrzyma naturalne procesy starzenia. Ostatnio ich eksperymentu przyniosły zaskakujące skutki. 

Czekolada sposobem na starzenie się?

Co trzeba zrobić, aby domowym sposobem zatrzymać proces starzenia się? Wygląda na to, że wystarczy połączyć czekoladę z cynkiem, dzięki czemu spadnie poziom stresu oksydacyjnego. Odkrycie naukowców z Friedrich-Alexander-Universität Erlangen w Norymberdze pokazało, że połączenie tych dwóch składników jest zbawienne dla naszego organizmu.

Jednak nie tylko czekolada i cynk tak działają. Naukowcy potwierdzili tę zależność również w przypadku kawy, herbaty czy wina bezalkoholowego. Wszystkie produkty zawierają hydrochinon z grupy polifenoli, który połączony z cynkiem chroni organizm przed stresem oksydacyjnym prowadzącym do starzenia organizmu. 

Co jeść, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę cynku? Pierwiastek ten znajdziemy między innymi w: mięsie wołowym i drobiu, owocach morza, jajkach, warzywach strączkowych, kaszach, orzechach czy pieczywie pełnoziarnistym. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Jaką kawę pijesz najczęściej?

Liczba głosów:

Niektóre połączenia składników nie tylko pomogą zatrzymać proces starzenia, ale także mogą oczyścić organizm lub pomóc schudnąć. Ta dziennikarka przez tydzień piła napój z kurkumy: