Zamknij

Czego nie należy robić w czasie burzy? O tym często zapominamy

24.06.2022 13:48
Burza
fot. Shutterstock

Jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas burzy? Wiele osób ignoruje tę ważną zasadę.

Lato może upływać nie tylko pod znakiem pięknej i słonecznej pogody, ale również niebezpiecznych oraz gwałtownych burz. Podczas nawałnicy najlepiej unikać otwartych przestrzeni. Jednak także przebywanie w domu nie zwalnia nas w tym czasie z zachowania szczególnej ostrożności. O czym należy pamiętać podczas burzy? Podpowiadamy.

Domowe porady: czego nie należy robić w czasie burzy?

Burza to niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, przed którym warto odpowiednio się zabezpieczyć. Wiele osób zapomina podczas nawałnicy o wyłączeniu sprzętu elektronicznego. Mowa nie tylko o komputerze i telewizorze, ale też innych urządzeniach np. pralce, kuchence mikrofalowej czy odkurzaczu, które pod wpływem wyładowań elektrycznych mogą łatwo ulec uszkodzeniu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że samo wyłączenie ich nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Najlepiej całkowicie odłączyć je od prądu. Warto mieć to na uwadze szczególnie przed wyjazdem na wakacje, kiedy nikogo z domowników nie będzie w mieszkaniu przez dłuższy czas.

Zobacz także: Chociaż pioruny są groźne, sen o piorunie to naprawdę dobry znak. Dowiedz się, co oznacza  

Domowe porady: o czym jeszcze pamiętać podczas burzy?

Aby w większym stopniu ochronić swój dom przed burzą, warto zaopatrzyć się w specjalne ograniczniki przepięć. Należy pamiętać również o dokładnym zamknięciu wszystkich drzwi i okien oraz zabezpieczeniu przedmiotów, które znajdują się na tarasie czy balkonie. Poza tym na wypadek odłączenia prądu warto mieć pod ręką latarkę oraz zapas baterii.

Zobacz także: Burza z piorunami na tle zaćmienia Księżyca. Ten widok wywołuje ciarki