Zamknij

Trudno ci się oddycha w maseczce? Ten jeden prosty trick może ci pomóc!

23.10.2020 13:20
Młoda dziewczyna z niebieskimi oczami w maseczce ochronnej w takim samym kolorze
fot. Shutterstock

Znów wszyscy musimy nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Co zrobić, jeżeli trudno nam się oddycha z zakryciem ust i nosa? Jest na to prosty trick!

Od 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie w związku z nieustannie rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. W dodatku od 19 października mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej, również na zewnątrz. Oczywiście trzeba się do tego dostosować, z troski o dobro nas wszystkich, w tym naszych najbliższych. W tym momencie nie ma innego wyjścia na pokonanie pandemii, niż dystansowanie się i chronienie w taki sposób. Nie da się jednak ukryć, że dla niektórych z nas maska może być uciążliwa i warto zrobić wszystko, żeby zadbać o jak największy komfort i możliwość oddychania z zasłoniętymi ustami i nosem.

Zobacz także: Wesela zabronione! Premier ogłosił czerwoną strefę w całej Polsce

Co zrobić, gdy trudno się oddycha w maseczce? Prosty trick!

Portal Kobieta.onet.pl przedstawił prosty trick na to, co zrobić, żeby nie mieć problemów z oddychaniem w maseczce.

Zobacz także

Okazuje się, że wystarczy jedno proste ćwiczenie oddechowe, dzięki któremu odpowiednie oddychanie wejdzie nam w nawyk, a co za tym idzie - będziemy brali pełniejsze i dłuższe oddechy.

Chodzi o nic innego jak oddychanie przeponą! Głębsze oddechy, brane z głębi naszego ciała, sprawiają, że cały organizm jest o wiele lepiej dotleniony. Nie wspominając już o niwelowaniu stresu, który również może powodować duszności, a o ten nietrudno, gdy boimy się koronawirusa lub obawę przed dusznościami spowodowanymi noszeniem maseczki. 

Warto zatem na co dzień ćwiczyć w domu przeponę, żeby następnie te ćwiczenia wprowadzić w życie, gdy musimy wyjść na zewnątrz w maseczce. Poniżej publikujemy filmik, który pokazuje właśnie, w jaki sposób ćwiczyć przeponę. 

Już teraz nikt nie powinien mieć wymówek przed noszeniem maseczki! 

Zobacz także: Grupa krwi może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem! Nowe badania nie zostawiają wątpliwości

Boisz się podróży ze względu na koronawirusa? Z tymi produkcjami możesz odbyć piękną wyprawę bez wychodzenia z domu!