Zamknij

Co zrobić, aby kolorowe ubrania zachowały intensywny kolor? Wykorzystaj ten trik

12.08.2022 14:33
Pranie kolorowych ubrań
fot. Shutterstock

Jak zachować intensywne kolory ubrań? Dodaj do prania odrobinę tego produktu, a efekt z pewnością cię zachwyci.

Kolorowe ubrania mają to do siebie, że łatwo płowieją. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasami jest to wynikiem stosowania nieodpowiednich detergentów podczas prania. Na wyblaknięcie tkanin w znacznym stopniu wpływa również suszenie ich na słońcu. Aby nieco ożywić kolor swoich ubrań, możesz sięgnąć po ten prosty, domowy trik.

Domowe porady: jak zachować intensywny kolor ubrań?

Jeżeli zauważyłeś, że twoje t-shirty czy koszule straciły swój pierwotny kolor, nie musisz chować ich na dnie szafy. W takim przypadku warto wypróbować domowe triki, dzięki którym ubrania znów będą wyglądać jak nowe.

Jednym z nich jest zastosowanie soli kuchennej. Wystarczy wsypać dwie łyżeczki tego produktu do pralki, a następnie wybrać odpowiedni program piorący. Tym sposobem skutecznie ochronisz swoje ubrania przed wypłowieniem.

Zobacz także: Ten błąd często popełniamy podczas prania. Sprawdź, dlaczego nie należy tego robić

Domowe porady: jak dbać o kolorowe ubrania?

Aby twoje ubrania jak najdłużej zachowały swój pierwotny wygląd, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim ważny jest sposób, w jaki pierzesz takie rzeczy. Staraj się wybierać tylko łagodne detergenty, które nie spowodują wyblaknięcia koloru.

Musisz także dostosować temperaturę prania do rodzaju materiału. Przykładowo w przypadku bawełnianych tkanin powinna ona wynosić ok. 60 stopni Celsjusza. Poza tym susząc ubrania na dworze, wybieraj tylko zacienione miejsca, aby nie narażać swojej garderoby na działanie silnych promieni słonecznych.

Zobacz także: Dodaj do prania ten produkt. Twoje ubrania będą pachnące i przyjemne w dotyku