Zamknij

Wrzuć do pralki kilka tabletek aspiryny. Efekt mocno cię zaskoczy!

22.10.2018 11:19
Pranie
fot. Shutterstock

Do tej pory aspiryna kojarzyła nam się głównie z leczeniem przeziębienia i wielu innych dolegliwości. Okazuje się jednak, że można zastosować ją także w inny sposób. Bardzo ciekawy!

Pewnie duża część z was ma w domu aspirynę. To lek, który często stosowany jest na różnego rodzaju bóle czy na przeziębienie. Aspirynę można jednak stosować także w zupełnie inny sposób. Mogliście o nim nie wiedzieć.

Dodaj aspirynę do prania

Wiedzieliście o tym, że aspirynę można dodać do prania? W końcu tabletki te to nic innego, jak kwas acetylosalicylowy. A ten ma właściwości wybielające! Jak podaje portal Onet, wystarczy wrzucić kilka tabletek aspiryny razem z brudnymi ubraniami do pralki - w ten sposób białe rzeczy zachowają swoją biel na dłużej, a w dodatku usuniemy żółte plamy, które lubią powstawać w wyniku pocenia się czy używania antyperspirantu.

Trzeba jedynie pamiętać, aby stosować aspirynę wyłącznie z jasnymi rzeczami. Jak stosujemy aspirynę z praniem? Wrzucamy bezpośrednio do bębna, ale najpierw rozkruszamy pastylki. Łatwiej rozpuszczą się w wodzie i zdziałają cuda!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!Koreańczycy nie tylko dbają o jakość produktów, których używają do pielęgnacji, ale też dbają o to, aby zamknięte były w pięknych opakowaniach. Musicie je zobaczyć!