Zamknij

Włóż zapałki do doniczki. Efekt cię zaskoczy

07.10.2022 13:25

Ten domowy trik z wykorzystaniem zapałek często stosowały nasze babcie. Sprawdź, dlaczego warto go wypróbować również w swoim domu.

Kwiaty
fot. Shutterstock

Rośliny doniczkowe to piękny dodatek do wnętrz. Dzięki nim każde pomieszczenie wygląda znacznie przytulniej. Poza tym trzymanie kwiatów w mieszkaniu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby utrzymać je w dobrej kondycji, musimy o nie odpowiednio dbać. Pomóc może nam w tym domowy trik z wykorzystaniem... zapałek. Jego działanie z pewnością cię zaskoczy.

Włóż zapałki do doniczki i zobacz, co się stanie

Domowe kwiaty, nawet mimo odpowiedniej pielęgnacji, często narażone są na różne choroby. Jeżeli zauważyłeś, że w ostatnim czasie twoje rośliny stały się słabsze lub zaczynają więdnąć, najlepiej działać od razu.  W tej sytuacji pomocne mogą okazać się... zapałki. Zawarta w nich siarka doskonale odżywia kwiaty i wpływa pozytywnie na ich rozwój. Poza tym pomaga zwalczać różne szkodniki.

Wystarczy, że włożysz do doniczki kilka zapałek główkami do dołu w taki sposób, aby były przykryte ziemią. Następnie należy podlać roślinę wodą i odczekać dwa dni. Po upływie tego czasu gleba powinna już wchłonąć siarkę - wówczas zapałki należy wyjąć. Trik ten warto stosować, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki, że z twoimi kwiatami dzieje się coś niepokojącego.

Zobacz także: Jak podlewać wrzosy? Zwróć uwagę na ten szczegół

Inne domowe środki do pielęgnacji kwiatów

W swoim domu znajdziesz znacznie więcej produktów, które możesz wykorzystać w pielęgnacji roślin doniczkowych. Wiele osób do nawożenia kwiatów wykorzystuje skorupki po jajkach. Można umieścić je w ziemi albo przygotować z nich specjalną odżywkę z dodatkiem wody. Doskonałym naturalnym nawozem są również fusy po kawie oraz herbacie, które dostarczają roślinom mnóstwo cennych składników.

Zobacz także: Co zrobić, aby kwiaty w wazonie zachowały świeżość przez dłuższy czas? Oto sprawdzony trik

loader