Zamknij

Połóż torebkę ryżu w łazience. Jego działanie cię zaskoczy

06.10.2022 11:59

Ryż może mieć znacznie więcej zastosowań, niż te, które znamy. O tych właściwościach tego produktu wiele osób nie ma pojęcia.

Ryż
fot. Shutterstock

Ryż jest niezwykle ceniony w naszych kuchniach ze względu na znakomite walory smakowe i odżywcze. Doskonale komponuje się z warzywami. Może być też znakomitym dodatkiem do zup zamiast makaronu czy ziemniaków. W jesienne dni warto serwować go także na słodko np. z miodem i pieczoną gruszką. Okazuje się, że produkt ten poza zastosowaniem kulinarnym, może nam się przydać również w... łazience. 

Włóż ryż do szafki łazienkowej. Efekt przerośnie twoje oczekiwania

Pewnie nieraz zdarzyło ci się wyjąć z szafki łazienkowej ręczniki, które mimo prania nie pachniały najlepiej. Ten nieprzyjemny, wyczuwalny zapach stęchlizny może wynikać ze zbyt dużej wilgotności w łazience. Rozwiązanie tego problemu znajdziesz w swojej kuchni.

W tej sytuacji pomocna może okazać się właśnie torebka białego ryżu. Produkt ten działa niczym najlepszy pochłaniacz wilgoci i brzydkiej woni. Umieszczając go w szafce wśród ręczników czy szlafroków w łazience, sprawisz, że zawsze będą pachniały świeżością.

Zobacz także: Jak ugotować ryż? Oto sprawdzone sposoby!

Inne domowe produkty, które mogą ci się przydać w łazience

Czy wiesz, że twoje kuchenne szafki skrywają znacznie więcej produktów, które możesz wykorzystać np. do sprzątania łazienki? Aby zawsze panował w niej porządek, sięgnij po zwykły ocet. Produkt ten nadaje się do mycia luster, kabiny prysznicowej, jak i płytek łazienkowych. Wcześniej warto rozrobić go z wodą. W przypadku osadu z kamienia na umywalce czy wannie może okazać się przydatna soda oczyszczona. Podobne działanie wykazuje kwasek cytrynowy. Dzięki tym domowym środkom twoja łazienka będzie lśnić czystością każdego dnia.

Zobacz także: Dodaj ten sekretny składnik do ryżu. Dzięki niemu będzie idealny

loader