Zamknij

Po jakim czasie powinno się wymieniać ręczniki na nowe? Odpowiedź może cię zaskoczyć

18.06.2021 11:08
ręcznik
fot. Shutterstock

Ręcznik to niezbędny element, który znajdziemy w każdej łazience. Choć każdy z nas go używa, to niewiele osób wie, w jaki sposób należy go pielęgnować i kiedy powinno się go wymienić na nowy model. Z naszego artykułu dowiesz się, co jaki czas trzeba kupować nowe ręczniki, aby zapewnić odpowiedni poziom higieny w domu.

Przez wiele lat używasz tych samych ręczników? Okazuje się, że to błąd, który może cię wiele kosztować. Nawet regularne pranie materiału po pewnym czasie nie wystarcza, aby całkowicie usunąć z niego bakterie. Właśnie dlatego co jakiś czas należy wymieniać ręczniki na nowe. Sprawdź, co mówią na ten temat specjaliści.

Co jaki czas powinno się wymieniać ręczniki na nowe?

Każdy z nas przynajmniej kilka razy dziennie używa ręcznika frotte. Bez wątpienia  jest to jeden z najbardziej eksploatowanych elementów, bez których trudno wyobrazić sobie łazienkę. W związku z tym, że ręczniki mają częsty kontakt z wodą, stanowią idealne środowisko dla rozwoju bakterii.

Wilgotny materiał wykonany z bawełny lub poliestru po dłuższym czasie używania staje się trudny w czyszczeniu i pielęgnacji. Z tego względu eksperci twierdzą, że powinniśmy regularnie wymieniać swoje ręczniki na nowe. Optymalny czas ich eksploatacji wynosi od roku do maksymalnie 2 lat. Po tym okresie należy je wyrzucić i zaopatrzyć się w świeże modele.

Zobacz także: Twoje kwiaty doniczkowe uschły? Sprawdź, jak możesz je uratować

Jak prać ręczniki?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że we właściwy sposób dbasz o swoje ręczniki, upewnij się, że pierzesz je zgodnie z przyjętymi zasadami. Aby usunąć z materiału brud i bakterie, powinno się go prać co 2-3 dni w temperaturze około 60 stopni. Najlepiej używać do tego płynu lub żelu.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!