Zamknij

Jak zrobić aniołki na szydełku krok po kroku? To prostsze, niż może ci się wydawać!

01.04.2020
Aktualizacja: 01.04.2020 15:47
Aniołki na szydełku zrobione na stole z pierniczkami i szyszkami
fot. Shutterstock

Aniołki na szydełku mogą być piękną ozdobą i to nie tylko bożonarodzeniową. Podpowiadamy, jak je zrobić krok po kroku przy pomocy prostych splotów szydełkowych.

Szydełkowanie to zadanie dla wytrwałych. Gdy jednak już opanujemy pierwsze kroki związane z tym dość skomplikowanym, a jednak przyjemnym hobby, będziemy mogli stworzyć na szydełku prawdziwe cuda. Do najpopularniejszych produktów, które tworzy się tą techniką, należą oczywiście serwetki na szydełku. W ten sposób można jednak zrobić o wiele więcej ciekawych rzeczy, w tym oczywiście niezwykłe ozdoby świąteczne. I tak w wielu domach robi się ozdoby wielkanocne na szydełku, jak również te bożonarodzeniowe, które później możemy powiesić na choince. Do takich należą gwiazdki na szydełku, ale również aniołki na szydełku, na których skupię się w tym artykule.

Zobacz także: Szydełkowanie to doskonały sposób na zabicie czasu. Oto najważniejsze informacje dla początkujących

Anioł na choince – co symbolizuje?

Anioł to nie byle jaki symbol Bożego Narodzenia. Dlatego też warto, żeby taki znalazł się na naszej choince lub po prostu jako ozdoba w innym miejscu naszego domu.

Okazuje się bowiem, że anioły mają sprawować opiekę nad naszymi domami. Dlatego też tak ważne jest, żeby były one stałym elementem w naszym domu, nie tylko od święta. A piękne anioły przygotowane przy pomocy szydełka mogą być zarówno ozdobą świąteczną, jak i elementem dekoracyjnym w naszych mieszkaniach na co dzień.

Aniołki na szydełku – z czego wykonać?

Zanim jednak przejdziemy do tego, jak wykonać tego typu aniołki na szydełku, warto zdać sobie sprawę z tego, co będzie nam potrzebne do ich przygotowania. Nie każde szydełko bowiem nada się do tego i nie każda włóczka sprawi się ku temu idealnie.

Szydełko, którego użyjemy do wyszycia aniołka nie może być zbyt grube. Standardem do tego typu wyrobów jest szydełko 1.25-1.5 mm. Najlepiej wybierać oczywiście te z metalu lub akrylu i unikać drewnianych. Pamiętaj, żeby twoje szydełko nie miało ostrych zakończeń, wówczas będzie istniało ryzyko, że zaciągniesz swojego aniołka.

Jaką włóczkę wybrać do wykonania aniołka na szydełku? Będzie ci potrzebny najzwyklejszy biały kordonek, o grubości, z której można stworzyć klasyczną koronkę, mianowicie standardową, cienką włóczkę. Do tego warto dobrać też kordonki brokatowe, które sprawią, że nasze aniołki będą się pięknie błyszczały.

Zobacz także: Ciekawe wzory na szydełko – TOP 13 inspiracji. Jak je zrobić krok po kroku?

Aniołki na szydełku – jakie wzory?

Wielu z was zapewne zastanawia się, jak zrobić pięknego aniołka krok po kroku. Niektórym może się to okazać bardzo skomplikowane. Okazuje się jednak, że wykonanie tego typu ozdób może się okazać łatwiejsze niż sądzicie, wymaga jedynie odrobinę nakładu czasu i cierpliwości. Wystarczy bowiem zaledwie kilka splotów, które będziemy powtarzać w kółko. Jakie?

Aniołki robimy w większości przy pomocy półsłupków oraz słupków przeplatanych z oczkami. Poniżej w tutorialu możecie zobaczyć, jak krok po kroku przeplatać je, żeby otrzymać pięknego aniołka.

Pamiętajcie, że na koniec swojej pracy, powinniście usztywnić go, żeby odpowiednio trzymał się podczas wiszenia lub stania. Jeżeli wybieracie sztywną włóczkę, nie powinno być z tym problemu. W przypadku tej miększej możecie utrwalić swojego aniołka zanurzając go w gorącym roztworze z cukru, a następnie susząc.

Zobacz także: Prezent dla dziecka prosto z serca. Miś na szydełku krok po kroku!

Ponad 345 tysięcy obserwujących, a wszystko za sprawą magicznych zdjęć. Marzena Marideko, z zamiłowania dekoratorka wnętrz, pokazała na Instagramie wnętrza swojego domu.