Zamknij

To jedna z najbardziej uciążliwych alergii. Da się ją jednak przechytrzyć sprawdzonym sposobem

Katarzyna Leszczyńska
26.07.2018 10:24
Alergia na ręce
fot. Shutterstock

Alergie potrafią być uciążliwe. A niektóre z nich po prostu utrudniają nam życie. Jest jednak sprawdzony sposób na jedną z najpopularniejszych alergii.

Alergie potrafią być bardzo uciążliwe i niestety, ale są coraz powszechniejszym zjawiskiem. Istnieje grupa najpopularniejszych alergenów, typu pyłki oraz sierść i naskórek zwierząt. Niezwykle popularnym uczuleniem jest również alergia na nikiel, czyli składnik biżuterii. Przez to wielu z nas musi zrezygnować z noszenia wszelkich błyskotek, w tym nawet pasków do spodni z metalową klamrą.

Jak radzić sobie z alergią na nikiel?

Gdy zakładasz kolczyki puchną ci uszy, a pod łańcuszkiem pojawiają się czerwone, swędzące plamy? A może dostajesz wysypki w różnych miejscach na ciele i nie wiesz, skąd się wzięła, a często nosisz biżuterię, zegarek lub pasek do spodni z klamrą? Wszystkie te objawy mogą być związane z alergią na nikiel, czyli najpopularniejszy składnik biżuterii. To właśnie z niego zazwyczaj składają się różne błyskotki. Jak sobie z tym radzić?

Okazuje się, że istnieje prosty sposób na to, żeby móc nosić biżuterię nawet, jeżeli dostajemy na nią reakcji alergicznej. Wystarczy, że pomalujemy daną błyskotkę, np. bransoletkę, bezbarwnym lakierem do paznokci. Dzięki temu stworzymy warstwę ochronną, która oddzieli naszą skórę od alergenu. A co za tym idzie – nie będziemy już musieli chować naszych pięknych ozdób na dnie szuflady.

Zobacz także: Alergeny – te uczulają najczęściej

Zagłosuj

Macie jakąś alergię?

Liczba głosów:

Zobacz, co stanie się z twoim organizmem, gdy całkowicie zrezygnujesz z picia alkoholu:

 

Autor: Katarzyna Leszczyńska