Zamknij

Jak usunąć plamy z wina? Poznaj najlepsze domowe sposoby!

16.06.2020 13:41
plama z wina
fot. Shutterstock

Czerwone wino to bardzo smaczny dodatek do potraw, ale także jeden z bardziej popularnych trunków w czasie imprez. Plamy z czerwonego wina trzeba jednak umieć usunąć, kiedy niespodziewanie się pojawią. Sprawdźcie, jakie są najlepsze pomysły na usunięcie plam z czerwonego wina.

Sprawdźcie, jak szybko i domowymi środkami usunąć plamy po winie. Okazuje się, że nie jest to tak skomplikowane, jak do tej pory wszyscy myśleli. Warto jednak mieć na uwadze, aby plamę po winie usunąć jak najszybciej. Warto również wiedzieć, jaka tkanina została pobrudzona, wtedy będziemy mogli jeszcze lepiej usunąć plamę.

5 skutecznych metod usuwania plam z wina

Usunięcie plam z wina zależy przede wszystkim od tego, jak tkanina została ubrudzona. Warto jednak działać szybko i sprawnie, dzięki temu usunie się każdą plamę. Warto jednak pamiętać, by nie prasować ubrudzonej tkaniny. Taka czynność tylko utrwali ubrudzenie, a nie ją usunie. Plamy na delikatnych tkaninach należy wywabiać, mało inwazyjnymi produktami. Sprawdźcie nasze domowe sposoby na usunięcie plam z wina.

Krem do golenia

  • Okazuje się, że z plamami po czerwonym winie bardzo dobrze poradzi sobie krem do golenia. Wystarczy odrobinę kremu nałożyć na zabrudzone miejsce odczekać około 15 minut i spłukać letnią wodą.

Spirytus z dodatkiem wody

  • Roztwór należy przygotować w proporcji 1 do 1. Jeśli plama z czerwonego wina znalazła się na białym materiale, można je usunąć mocząc tkaninę w przygotowanym roztworze.

Soda oczyszczona

  • Okazuje się, że soda oczyszczona świetnie sprawdza się przy wybawianiu starych plam. Tkaninę należy dokładnie zmoczyć w roztworze przygotowanym z jednego litra wody oraz czterech łyżek sody.

Mąka ziemniaczana

  • Dobrym i ekologicznym rozwiązaniem jest wywabianie plam za pomocą mąki ziemniaczanej. Sprawdzi się ona na delikatnych materiałach, takich jak jedwab czy aksamit. Mąkę ziemniaczaną należy rozcieńczyć z wodą i położyć na plamę. Następnie materiał należy przepłukać w zimnej wodzie, a później uprać.

Sól

  • Plamę z czerwonego wina należy zasypać solą, a następnie zamoczyć w zimnej wodzie przez 30 minut. Po tym czasie tkaninę należy uprać w pralce.

Znaliście, któryś ze sposobów?

Zobacz także: 5 babcinych sposobów na odporność! Są skuteczne, a nic cię nie kosztują