Zamknij

4 triki na elektryzujące się ubrania. Dzięki nim szybko pozbędziesz się problemu

03.03.2021 15:38
bluzka
fot. Shutterstock

Szukasz sposobu na elektryzujące się ubrania? Do wyboru mamy kilka popularnych metod. Wystarczy zastosować jedną z nich, a już po chwili pozbędziesz się kłopotu.

Ubrania wełniane oraz uszyte z tkanin syntetycznych mają to do siebie, że często się elektryzują. Temu zjawisku towarzyszy tzw. strzelanie prądem, które może wywołać nieprzyjemne uczucie. Aby uniknąć podobnego kłopotu w przyszłości, warto skorzystać z kilku prostych trików.

4 sposoby na elektryzujące się ubrania

Przedstawiamy 4 skuteczne metody, dzięki którym wasze ubrania nie będą się elektryzowały.

1. Woda

Nic tak szybko nie rozwiąże problemu elektryzujących się ubrań jak wilgoć. Wystarczy, że delikatnie spryskacie wodą bluzkę lub sweter i już po chwili pozbędziecie się dyskomfortu.

2. Bawełniana szmatka

Kolejnym sposobem na elektryzującą się odzież jest użycie bawełnianej szmatki. Potrzyj nią całe ubranie i gotowe. W ten sposób uporasz się z nieprzyjemnym "strzelaniem".

3. Płyny zmiękczające

W celu pozbycia się tego kłopotu możesz też skorzystać z płynu zmiękczającego. Przelej na dłoń kilka kropli preparatu, a następnie wetrzyj go w tkaninę.

4. Spraye antystatyczne

W sklepach dostępne są też specjalne środki w formie sprayu. Preparaty antystatyczne sprawiają, że ubrania przestają się elektryzować, a poza tym nie przyczepia się do nich sierść.

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

Elektryzujące się ubrania - jak się z nimi uporać?

Istnieją jeszcze inne skuteczne metody na elektryzujące się ubrania. Np. możesz spryskać odzież lakierem do włosów lub mgiełką do twarzy. Są też i tacy, którzy rezygnują z syntetycznych elementów garderoby na rzecz bawełnianych. A ty który sposób wybierasz?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!