Zamknij

Jak usunąć gumę z ubrania? Poznaj sprawdzone sposoby!

14.07.2020 13:38
guma do żucia
fot. Shutterstock

Usunięcie gumy z ubrania nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto poznać odpowiednie sposoby, które znacznie bardziej usprawnią cały proces czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Zapoznaj się z nimi, a z pewnością szybciej poradzisz sobie z usunięciem gumy do żucia.

Przylepiona guma do żucia do ubrania może okazać się prawdziwą katastrofą. Jest to bardzo nieestetyczne i bardzo często trudne do usunięcia.

Podczas skrobania szczotką lub nożem możemy uszkodzić ulubioną część garderoby. Mamy jednak parę sposobów na poradzenie sobie z problemem, jakim jest guma przyklejona do ubrań.

Jak usunąć gumę z ubrania?

Usunięcie gumy przy pomocy oleju

  • Jeśli nie macie pomysłu na usunięcie gumy do żucia z ubrań, warto wypróbować olej kokosowy. To właśnie on świetnie sprawdza się, kiedy ubranie wykonane jest z syntetycznego materiału. Aby usunąć gumę do żucia, należy wlać łyżkę oleju do miski, a następnie podgrzać ją w mikrofalówce przez około 10 sekund. Olej musi być ciepły. Wtedy polewamy nim ubrudzoną część ubrania i pocieramy materiał siebie. Guma powinna się rozpuścić i łatwiej zejść.

Usunięcie gumy przy pomocy masła

  • Okazuje się, że nie tylko olej pomaga pozbyć się z ubrania gumy do żucia. Na gumę można nałożyć masło orzechowe, to właśnie dzięki niemu szybko odejdzie z tkaniny. Po nałożeniu masła należy trochę poczekać (około 60 sekund) i zeskrobać gumę przy użyciu noża. Po takim zabiegu brudną rzecz należy uprać w pralce.

Usunięcie gumy z ubrania przy pomocy gorącej wody

  • Wodę należy zagotować w garnku i zanurzyć pobrudzoną część ubrania na około 5 minut. Guma pod wpływem ciepłej wody powinna odkleić się od materiału. Dla lepszego efektu można delikatnie ją zeskrobać za pomocą delikatnej szczotki.

Wypróbujesz te sposoby?

Zobacz także: Jak wyczyścić białe buty? Poznaj sprawdzone metody!