Zamknij

Ten dom jest cały czarny! Niezwykły pomysł polskich architektów

06.11.2018
Aktualizacja: 28.01.2020 10:34
Czarny dom
fot. Shutterstock

Niezwykły projekt architektów przyciąga wzrok. 

W Polsce powstaje coraz więcej ciekawych miejsc, które zaskakują swoją architekturą i wykonaniem. Pisaliśmy już o najbardziej nietypowych hotelach w kraju, które przyciągają co roku tysiące turystów. Teraz przyszedł czas na niezwykły projekt polskich architektów, którzy w Beskidach stworzyli dom wyglądający jak czarna skała. Choć z zewnątrz wygląda dość "ascetycznie", wnętrze zaprojektowano w wyjątkowo "ciepłych" barwach. 

Zobacz także

Dom jak czarna skała w Beskidach

Projektanci odpowiadający za niezwykły pomysł chcieli, aby dom wyglądał jak głaz, który wpasuje się w otoczenie. Jak możemy przeczytać na oficjalnym koncie firmy MUS Architects, budynek we wstępnych planach dopasowany został do spadku zbocza, a całość ma wyglądać jak wynik procesów górotwórczych. 

Działka zlokalizowana jest na zboczu góry. Posiada wyraźny spadek zarówno w kierunku południowym jak i wschodnim. Wstępny plan domu został dopasowany do spadku zbocza tak by cała kondygnacja parteru miała bezpośredni kontakt z płaszczyzną terenu - piszą architekci. 

Dom ma 260 km2. Od południa otwarty jest na ogród i niezwykłe widoki Beskidów. Od północnej strony dom jest zamknięty, a część elewacji stanowi przedłużenie dachu. Wnętrza budynku zaprojektowano w jasnych barwach, zauważyć można dużo bieli, drewniane elementy i ciepłe światło.

Chcielibyście zamieszkać w takim domu? ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Czy podoba się cię czarny dom?

Liczba głosów:

W Polsce istnieje wiele nawiedzonych miejsc, jednak tych 7 robi piorunujące wrażenie: