Zamknij

Coca-Cola stworzyła eko butelki z papieru! Wyglądają bardzo nietypowo

03.11.2020 11:56
coca cola
fot. Shutterstock

W sieci opublikowano właśnie prototyp nowej butelki Coca-Coli! Zobaczcie, jak się prezentuje.

Kultowe szklane butelki Coca-Coli już niebawem mogą być zastąpione nowymi, wykonanymi z papieru i ekologicznego plastiku pozyskiwanego z recyklingu. Zobaczcie, jak wygląda model niedawno zaprezentowany przez przedstawicieli firmy.

Nowość! Coca-Cola w ekologicznych butelkach

Coca-Cola właśnie dołącza do marek, które wspierają ekologię. Amerykańska firma chce ograniczyć sprzedaż napoju w plastikowych butelkach i w związku z tym zaproponowała ekologiczny zamiennik. W sieci pojawiło się nagranie, na którym mamy okazję zobaczyć nową butelkę wykonaną z papieru i plastiku pochodzącego z recyklingu, nadającego się do ponownego przetworzenia.

Producent deklaruje, że dąży do zebrania i recyklingu każdej sprzedanej butelki lub puszki do 2030 roku. Przedstawiciele firmy twierdzą, że będą ograniczać wykorzystanie pierwotnych materiałów opakowaniowych i używać wyłącznie materiałów, które w 100% nadają się do recyklingu. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy nowe butelki trafią na sklepowe półki.

Prototyp papierowej butelki pierwszej generacji składa się z papierowej skorupy z plastikowym zamknięciem i plastikowym wkładem w środku. Plastik, którego używamy, jest wykonany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, który po użyciu może zostać ponownie przetworzony. Ale naszą wizją jest stworzenie papierowej butelki, którą można poddać recyklingowi jak każdy papier. Następnym krokiem jest znalezienie rozwiązania pozwalającego na stworzenie butelki bez plastikowej wkładki - powiedział przedstawiciel firmy Coca-Cola.

Myślicie, że papierowe butelki z Coca-Colą zastąpią te dotychczasowe?

Zobacz także: Szelągowska pokazała wnętrza domu. Kuchnia robi wrażenie!

W takich luksusach żyją Majdanowie!