Zamknij

Dzięki temu trikowi twoje pranie szybciej wyschnie. Efekt cię zachwyci

14.01.2021 14:31

Zależy ci na tym, aby twoje pranie jak najszybciej wyschło? W tym celu warto zastosować jeden z ulubionych trików naszych babć, który do tej pory cieszy się sporą popularnością. Nic nie kosztuje i daje rewelacyjne efekty.

pranie
fot. Shutterstock

Pranie wywieszone na suszarce schnie średnio około kilkunastu godzin. Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby ubrania szybciej były suche, zastosuj prostą metodę. Zabierze ci ona niewiele czasu i znacznie ułatwi twoje życie.

Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?

Często zdarza się, że chcemy nastawić kilka prań, ale mamy za mało miejsca na rozwieszenie wszystkich mokrych ubrań. Z tego powodu jesteśmy zmuszone odczekać kilkanaście godzin, aż pierwsza partia wyschnie i dopiero wtedy wstawiamy do pralki kolejną. Na szczęście jest metoda na przyspieszenie tego procesu.

Jak wiadomo, materiał od zewnętrznej strony schnie szybciej. Aby więc ubrania szybciej stały się suche, należy co godzinę odwracać je na drugą stronę. Ten trik działa w przypadku każdego rodzaju tkaniny - zarówno tej cienkiej, jak i bardzo grubej. 

Jeżeli ta metoda do ciebie nie przemawia, jest jeszcze jeden sprawdzony sposób. Jak czytamy na portalu Kobieta.onet.pl, aby ubrania szybciej wyschły, wystarczy spakować je pojedynczo do woreczków i włożyć do zamrażalnika lub rozwiesić na mrozie. Po kilku godzinach pranie będzie suche.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!