Zamknij

Porządek nie jest już w modzie. Cluttercore to nowy trend, który pokochają wszyscy bałaganiarze!

06.11.2020 11:27
bałagan
fot. Shutterstock

Jeśli z natury jesteś bałaganiarą i uwielbiasz gromadzić w swoim domu dużo rzeczy, trend cluttercore cię zachwyci.

Do niedawna bałagan w domu był oznaką niechlujstwa i nieuporządkowanych myśli. Jednak mamy dobrą wiadomość do bałaganiarzy - teraz brak porządku jest na topie! Trend cluttercore, czyli nadmiar szpargałów w domu, cieszy się sporą popularnością na Instagramie.

Trend cluttercore - co to jest?

Pandemia koronawirusa silnie wpłynęła nie tylko na naszą codzienność, ale też na trendy. W związku z tym, że znacznie więcej czasu spędzamy w domach, zmieniliśmy nawyki i sposób spędzania wolnego czasu. Sporą metamorfozę przeszły też mieszkania, które stały się naszym głównym centrum dowodzenia.

Influencerzy coraz częściej pokazują zdjęcia i relacje ze swoich domów, w których nie zobaczymy już porządku. Pomieszczenia przepełnione różnymi przedmiotami stały się wyrazem naszego nowego, pandemicznego stylu życia. Obecnie odchodzimy od skrzętnego chowania szpargałów i w końcu zaczynamy pokazywać, jak naprawdę wyglądają nasze pokoje.

Ten trend stał się tak popularny, że doczekał się swojej nazwy - cluttercore. Pochodzi ona od angielskich słów clutter (bałagan) i core (podstawa). Na Instagramie znajdziemy około 2 tys. zdjęć z hashtagiem #cluttercore. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych fotografii. Co sądzicie o takim "wystroju" wnętrz?

Zobacz także: Dywany, które są hitem internetu! To prosty sposób na zmianę wystroju każdego pokoju