Zamknij

Jak urządzić wnętrze w klimacie rosyjskim? Poznaj charakterystyczne cechy tego stylu

08.04.2021 15:23
Wnętrze w stylu rosyjskim
fot. Shutterstock

Styl rosyjski to kierunek w aranżacji wnętrz, który jest przeciwieństwem wciąż modnego minimalizmu. Przestrzeń urządzona w tym stylu charakteryzuje się bogatymi zdobieniami i przepychem. Sprawdź, jakie inne cechy wyróżniają aranżacje inspirowane tym klimatem.

Złote ornamenty, kryształowe żyrandole, sztukaterie, kamienne kominki... To tylko kilka spośród najczęściej pojawiających się akcentów we wnętrzach urządzonych w stylu rosyjskim. Jeżeli lubisz otaczać się luksusem, wykorzystaj kilka najciekawszych rozwiązań inspirowanych estetyką carskiej Rosji.

Styl rosyjski we wnętrzach: cechy charakterystyczne

Styl rosyjski nie należy do najgorętszych trenów w wystroju wnętrz. Mimo to wielu z nas do dziś wykorzystuje wybrane elementy w tym klimacie. Przestrzeń zaaranżowana zgodnie z tą estetyką kojarzy nam się z pałacami i luksusowymi willami. Królują w niej bowiem bogate zdobienia, marmur, pozłacane dodatki oraz barwna, ręcznie malowana ceramika.

We wnętrzach urządzonych w stylu rosyjskim nie brakuje cennych bibelotów i innych dodatków. Wśród nich dominują kryształowe lustra, obrazy w pozłacanych ramach, popiersia oraz lampy z dekoracyjnymi abażurami. W tak zaaranżowanych pomieszczeniach znajdziemy też "ciężkie" zasłony w ciemnych kolorach, przypominające teatralne kurtyny.

Zobacz także: Pomysły na oświetlenie sypialni i nowoczesne lampki nocne

Wnętrza w stylu rosyjskim

Meble utrzymane w stylu rosyjskim są masywne i wykonane z ciemnego drewna. Swoim wyglądem przypominają one nieco wyposażenie wnętrz w klimacie wiktoriańskim. Jeżeli chciałbyś ozdobić przestrzeń takimi meblami, wybierz się na targ staroci lub do antykwariatu. Dużo niedrogich antyków znajdziesz też na internetowych platformach sprzedażowych, takich jak OLX czy Allego. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych inspiracji w stylu rosyjskim.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!