Zamknij

Chcesz urządzić mieszkanie w stylu meksykańskim? Poznaj kilka skutecznych trików

07.04.2021 15:22
wnętrze w stylu meksykańskim
fot. Shutterstock

Jeżeli lubisz wnętrza utrzymane w ciepłych barwach i ozdobione kolorowymi deseniami, styl meksykański będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Sprawdź, jak zaaranżować wnętrze w tym klimacie.

Wśród aktualnych trendów wnętrzarskich możemy zauważyć sporo akcentów inspirowanych stylem meksykańskim. Jego znakami rozpoznawczymi są odważne barwy, geometryczne printy oraz naturalne surowce. Podpowiadamy, co jeszcze warto wiedzieć na temat tego kierunku w urządzaniu przestrzeni.

Trendy w aranżacji wnętrz 2021: styl meksykański

Latynoamerykańskie trendy powoli docierają do Polski. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom każdy z nas może wprowadzić do swojego domu klimat rodem z Meksyku. Wystarczy wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów, które stosują dekoratorzy wnętrz.

Meble w stylu meksykańskim są masywne i najczęściej wykonane z drewna. Na komodach, szafach czy stolikach możemy zauważyć ręcznie malowane wzory, a nawet rzeźbienia. Gdzieniegdzie znajdziemy też kamienne elementy. Są one widoczne np. na kuchennych blatach.

Istotną rolę w takich aranżacjach odgrywają dodatki. We wnętrzach urządzonych w stylu meksykańskim znajdziemy zasłony, narzuty, poduszki i inne tekstylne akcenty ozdobione azteckimi wzorami. Wśród kolorów dominują: czerwień, odcienie pomarańczy, żółci i zieleni. Dzięki nim przestrzeń nabiera wyrazistości.

Zobacz także: Pomysły na oświetlenie sypialni i nowoczesne lampki nocne

Wnętrza w stylu meksykańskim: cechy charakterystyczne

Wnętrza w klimacie meksykańskim są przytulne i pełne energetycznych barw. Tego typu aranżacje polecamy szczególnie artystycznym duszom oraz tym z was, którzy lubią eksperymentować ze wzorami. Poniżej zamieszczamy kilka najciekawszych inspiracji znalezionych na Instagramie.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!