Zamknij

Obrazy z mchu to ulubiony trend miłośników zieleni. Sprawdź, jak prezentuje się we wnętrzach

09.04.2021 15:25
obraz
fot. Shutterstock

Podobają się wam wnętrza ozdobione roślinnymi akcentami? Prawdziwi pasjonaci zieleni nie ograniczają się tylko do zdobienia mieszkań kwiatami doniczkowymi i lasami w słoikach. W ich przestrzeni znajdziemy też obrazy z mchu. Zobaczcie, czy ten trend sprawdzi się też w waszych domach.

Obrazy z mchu idealnie wpisują się w modę na roślinne dekoracje domu. Za ich sprawą możesz uzyskać w swoim gniazdku klimat rodem z amazońskiej dżungli. Do wyboru masz mnóstwo ciekawych propozycji w różnych rozmiarach i kształtach. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, w jaki sposób należy pielęgnować takie obrazy.

Trend w aranżacji wnętrz 2021: obrazy z mchu

Kilka lat po nadejściu mody na lasy w słoikach, producenci dodatków do domu wprowadzili kolejny hitowy produkt. Jest nim obraz ozdobiony naturalnym mchem. Ten pomysłowy akcent najlepiej będzie wyglądał w sąsiedztwie innych roślin. Dlatego szczególnie polecamy dekorować nim wnętrza urządzone w klimacie urban jungle.

Obrazy z mchu dostępne są w różnych wielkościach. Te najmniejsze (o wysokości około 20 centymetrów) kupimy już za kilkadziesiąt złotych w sklepach online i marketach budowlanych. Do wyboru mamy kwadratowe, prostokątne i okrągłe propozycje. Każda z nich została wykonana w taki sposób, aby mech mógł rosnąć nawet przez kilkanaście lat. W tym celu podłoże obrazów wyściełano siatką hodowlaną.

Zobacz także: Pomysły na oświetlenie sypialni i nowoczesne lampki nocne

Obrazy z mchu: zasady pielęgnacji

Obrazy z mchu, w przeciwieństwie do lasów w słoikach, nie wymagają podlewania ani nawożenia. Jednak należy zapewnić im dostęp do naturalnego światła i odpowiednią wilgotność powietrza. Powinna ona wynosić od 50 do 60%. Jeżeli nie spełnimy tych wymogów, najprawdopodobniej mech zacznie wysychać. Poniżej prezentujemy kilka wybranych propozycji znalezionych na Instagramie. Zainspirujcie się!

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!