Zamknij

Ten błąd podczas aranżacji kuchni popełniamy często. O czym mowa?

16.08.2022 12:20

Jak zaaranżować kuchnię swoich marzeń? Aby była nie tylko piękna, ale i praktyczna, zwróć uwagę na ten szczegół podczas jej urządzania.

Kuchnia
fot. Shutterstock

Aranżacja kuchni bywa nie lada wyzwaniem. Jest to bowiem pomieszczenie w domu, które powinno być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na wiele elementów warto zwrócić uwagę już na etapie projektowania, uwzględniając przy tym zasady ergonomii. Sprawdź, co jest szczególnie istotne podczas urządzania takiego wnętrza.

Domowe porady: jakiego błędu unikać podczas aranżacji kuchni?

Aby korzystanie z kuchni było dla nas wygodne i bezpieczne, warto zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczenie mebli. Wiele osób popełnia błąd, zachowując złą odległość między wiszącymi szafkami a blatem kuchennym.

Górne szafki należy powiesić na takiej wysokości, aby z jednej strony mieć do nich swobodny dostęp, a z drugiej zachować odpowiednią przestrzeń na rozstawienie różnych sprzętów kuchennych np. ekspresu do kawy. Najlepiej jeżeli odległość od szafek do blatu będzie wynosiła ok. 55 cm. To ułatwi nam sięganie po różne produkty i przygotowywanie codziennych posiłków.

Zobacz także: Najlepsze kolory do kuchni - jakie wybrać?

Domowe porady: o czym jeszcze pamiętać, urządzając kuchnię?

Planując wnętrze kuchni, należy także zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania różnych naczyń czy produktów. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń lub braku domowej spiżarni. Wówczas każda dodatkowa półka czy szuflada jest wręcz na wagę złota.

Trzeba zwrócić uwagę również na odpowiednie oświetlenie w kuchni. Jeżeli spędzasz wiele czasu na gotowaniu, warto rozważyć zamontowanie nad blatem kuchennym światła LED, dzięki któremu przygotowywanie posiłków będzie bardziej komfortowe.

Zobacz także: Aranżacja małej kuchni – najlepsze pomysły na wystrój niewielkiego wnętrza

loader