Zamknij

Jak Polacy urządzali swoje mieszkania podczas pandemii? Google zdradza największe trendy ostatniego roku

14.06.2021 10:12
rodzina
fot. Shutterstock

Podczas pandemii koronawirusa znacznie zmieniły się nasze preferencje dotyczące wystroju wnętrz. W ostatnim roku stawialiśmy przede wszystkim na praktyczne meble i dodatki, które zapewniły nam komfortowe warunki życia. Poznajcie szczegóły nowego raportu przygotowanego przez Google.

Google to doskonałe źródło informacji na temat naszych wyborów zakupowych i trendów panujących w branży wnętrzarskiej. Jak wynika z najnowszych badań, w czasie pandemii koronawirusa popularna wyszukiwarka odnotowała rekordową liczbę zapytań związanych z wyposażeniem kuchni i urządzeń domowych. Sprawdźmy, jakie konkretne meble najczęściej kupowaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Pandemia koronawirusa a urządzanie wnętrz: jak zmieniły się nasze preferencje?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że większość czasu przebywaliśmy w swoich mieszkaniach. W związku z tym konieczne było przeorganizowanie naszego życia domowego. Aby zapewnić sobie wygodę w czasie pracy zdalnej, wielu z nas zainwestowało w kilka praktycznych mebli, które osiągnęły rekordy popularności w wyszukiwarkach internetowych.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Google najwięcej zapytań dotyczyło krzeseł biurowych. Liczba wyszukiwań tych elementów wyposażenia wnętrz w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o ponad 520%. Sporą popularnością cieszyły się też komody pod biurko oraz fotele gamingowe. Zaś w kategorii "Kuchnia" prym wiodły wyspy kuchenne. Zainteresowanie nimi wzrosło aż o 101 proc. względem poprzedniego roku.

Zobacz także: Dzięki tym trikom dodasz swojej przestrzeni kilka metrów. Sprawdź, w jakie akcesoria warto zainwestować

Raport Google: jak Polacy urządzali wnętrza w czasie pandemii koronawirusa?

W czasie pandemii spory wzrost odnotowały też zapytania dotyczące mebli do sypialni. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszyły się tzw. łóżka kontynentalne i toaletki z lustrem. A w kwestii wyposażenia salonu prawdziwym hitem okazały się kanapy z funkcją spania oraz krzesła tapicerowane welurowe. A wy jakie meble do domu kupowaliście w ciągu ostatniego roku?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!