Zamknij

3 pomysły na dekoracje z dyni na Halloween. Zrobisz je błyskawicznie

26.10.2021 08:02
Dekoracje z dyni Halloween
fot. Shutterstock

Jak udekorować dom na Halloween? Te ozdoby z dyni wprowadzą do twojego domu niepowtarzalny klimat. W dodatku zrobisz je w kilka chwil.

Halloween coraz bliżej, a ty wciąż nie masz pomysłu na unikalne dekoracje? W takim razie przychodzimy z pomocą. Jednym z motywów, który zazwyczaj kojarzy się z tym świętem, jest dynia. Może być halloweenowym dodatkiem do salonu i sypialni. Świetnie sprawdzi się również jako dekoracja balkonu lub tarasu.

Tym razem zdradzimy ci kilka inspiracji na dyniowe ozdoby, które wprowadzą do twojego domu odrobinę magii i tajemniczości. W dodatku z łatwością zrobisz je samemu w domu. To znakomity pomysł na kreatywne spędzenie czasu wolnego. Efekt twojej pracy będzie z pewnością zdumiewający.

Dekoracje z dyni na Halloween 2021: lampion z dyni

Trudno wyobrazić sobie Halloween bez odpowiedniego oświetlenia, które znakomicie podkreśli klimat wnętrza. Lampion z dyni jest łatwy w wykonaniu. Potrzebna ci będzie średniej wielkości dynia. Za pomocą noża na górze wycinamy okrągły otwór. Pozbywamy się miąższu i delikatnie osuszamy. Ołówkiem rysujemy dowolne wzory, które również ostrożnie wycinamy. Na koniec wewnątrz dyni umieszczamy małą świeczkę led. Taki lampion oświetli twój dom i wprowadzi do niego niezwykły, magiczny nastrój.

Dekoracje z dyni na Halloween 2021: dynia "pająk"

Dyniowy pająk, chociaż prezentuje się trochę strasznie, robi niesamowite wrażenie. Czubek dyni odcinamy, a następnie usuwamy z niej miąższ. Po jednej i drugiej stronie wbijamy czarne druciki kreatywne, które posłużą za odnóża pająka. Do środka dyni wkładamy świecę led i gotowe.

Dekoracje z dyni na Halloween 2021: dyniowy nietoperz

A co powiesz na dyniowe nietoperze? Taka dekoracja doskonale sprawdzi się na każdej imprezie Halloween. Dynię należy pomalować na czarno, a następnie pozostawić ją do wyschnięcia. W tym czasie z brystolu wycinamy skrzydła i oczy nietoperza, a następnie mocujemy je do dyni z użyciem wykałaczek lub taśmy dwustronnej. Czy macie już pomysł na halloweenową aranżację swojego wnętrza?