Zamknij

3 sprawdzone pomysły na sylwestrowe dekoracje w domu. Zrobisz je błyskawicznie

30.12.2021 11:52
Sylwester
fot. Shutterstock

Szukasz inspiracji na sylwestrowe dekoracje? Te ozdoby bez problemu zrobisz samodzielnie. Możesz być pewny, że wprowadzą do wnętrza wyjątkowy klimat.

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli w tym roku planujesz spędzić go w domowym zaciszu to ostatni moment, aby pomyśleć o aranżacji swojego mieszkania na tę wyjątkową okazję. Wiele takich ozdób możesz wykonać samodzielnie z łatwością i nie zajmie ci to zbyt wiele czasu. W noc sylwestrową zasada jest prosta - im więcej różnych dekoracji, tym lepiej.

Sylwester 2021: dekoracje świetlne

Za pomocą nastrojowego oświetlenia można stworzyć niezwykły klimat we wnętrzu. Takie ozdoby świetlne na imprezę sylwestrową możesz zrobić samemu. Wystarczy, że wykorzystasz do tego nieużywane butelki po napojach lub słoiki, a następnie umieścisz w nich lampki led. Zajmie ci to dosłownie chwilę, a efekt będzie niesamowity. Takie lampiony możesz postawić na oknie, komodzie lub na stole z przekąskami. Wszędzie będą prezentować się niezwykle.

Sylwester 2021: papierowe girlandy

Jeżeli wciąż brakuje ci pomysłu na dekorację swojego domu w sylwestrową noc, girlandy z papieru sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Aby je zrobić, potrzebne będą: nożyczki, sznurek, dziurkacz biurowy oraz brystol w różnych kolorach np. złotym lub srebrnym. Z papieru wycinamy równej wielkości gwiazdy, trójkąty lub inne dowolne kształty i robimy w nich otwory. Następnie wzory nawlekamy na sznurek. Tak przygotowane girlandy najlepiej umieścić na ścianie w salonie lub przy oknie.

Sylwester 2021: dekoracje stołu

Podczas sylwestrowej domówki nie możesz zapomnieć również o odpowiedniej oprawie stołu. Możesz ozdobić go gwiazdkami wyciętymi z papieru. Postaraj się, aby cała aranżacja była spójna i utrzymana w jednej kolorystyce. Dla lepszego efektu warto również udekorować szklanki oraz sztućce stylowymi wstążkami.