Zamknij

Dziś w nocy możemy mieć problemy ze snem. Wszystko za sprawą tego zjawiska

08.12.2022 09:41

Ostatnia pełnia Księżyca w 2022 roku ma miejsce 8 grudnia. To zjawisko może wywołać u wielu osób zmęczenie, rozdrażnienie lub bezsenność.

Księżyc
fot. Shutterstock

Pełnia Księżyca 8 grudnia 2022 roku może wpłynąć na nasze samopoczucie zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Osoby wrażliwe na oddziaływanie natury odczują na sobie zmianę cyklu księżycowego. Inni mogą poczuć w sobie gniew niemal bez powodu.

Zobacz także: Naukowcy chcą zasłonić Słońce. A ludzkość za to zapłaci

Pełnia Księżyca 8 grudnia 2022 roku - wpływ na organizm

Dlaczego podczas pełni Księżyca czujemy się zupełnie wyczerpani lub przesadnie pobudzeni? Jest to reakcja na zmianę światła - ta faza lunarna sprawia, że niebo nocą staje się o wiele jaśniejsze. Nasz organizm z trudnością się do tego dostosowuje, więc możemy mieć problemy z zasypianiem lub niespokojny i rwany sen. Wywołuje to spore rozdrażnienie, a niektórzy odczuwają z tego powodu intensywne emocje.

Niektórzy doświadczają wtedy tak silnych zmian, że zaburza to funkcjonowanie ich organizmu. Zjawisko to nazywane jest selenopatią. Może objawiać się bólem głowy, roztrzęsieniem i osłabieniem, a także szczególną wrażliwością na bodźce emocjonalne. Nie należy jednak wpadać z tego powodu w panikę. Eksperci radzą, by w takiej sytuacji dużo odpoczywać, pić herbaty ziołowe i spacerować na łonie natury. Podczas pełni Księżyca warto unikać stresu, który może doprowadzić do nasilenia objawów selenopatii.

Pełnia Księżyca 8 grudnia 2022 roku - horoskop

Podczas pełni Księżyca 8 grudnia będzie miało miejsce jeszcze jedno zjawisko - niebo zdominuje wpływ Marsa. Osoby wierzące w astrologię z łatwością znajdą więc wyjaśnienie dla swojego stanu.

Pełnia Księżyca występuje na osi Bliźnięta-Strzelec, a dodatkowo tworzy koniunkcję z Marsem będącym w retrogradacji. Oba znaki zodiaku symbolizują wolność i niezależność. Według horoskopu niektórzy mogą teraz przypomnieć sobie niewyrażony gniew z przeszłości - sytuacje, w których ktoś zignorował ich potrzeby i zmusił do tego, by dostosowali się do jego oczekiwań. Inni nabiorą przekonania, że nie powinni darzyć kogoś zaufaniem, bo druga osoba nimi manipuluje. Pojawią się emocje takie jak lęk, niepokój i smutek.

Astrologowie ostrzegają jednak, by nie wpadać w przesadę. Zamiast dążyć do konfrontacji, lepiej w spokoju zastanowić się nad swoją sytuacją i wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość.

Zobacz także: Tak rodzi się najbardziej przerażające zjawisko w kosmosie. Niezwykły film od NASA

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną liczbę punktów. Spróbujesz?

loader
Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?