Zamknij

Zaskakująco trafna przepowiednia z 1953 roku. Występuje w niej... Elon Musk

08.09.2022 11:29

Ambitne plany Elona Muska, związane z podróżą na Marsa, wiele osób uważa za niemożliwe do zrealizowania. Jak jednak udowadnia businessinsider.com.pl, ktoś już je wcześniej przewidział.

Elon Musk
fot. EastNews/Michael Gonzalez

W wydanej w 1953 roku książce "Projekt Mars: opowieść technologiczna" Wernhera von Brauna można znaleźć zdumiewające treści. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że we współczesnych czasach zaczynają one brzmieć jak przepowiednie. Szczególnie zaskakujące wydają się słowa, które zdają się odnosić do planów amerykańskiego miliardera, Elona Muska. Są poruszające tym bardziej, że wtedy, gdy je pisano, założyciela SpaceX nie było jeszcze na świecie.

Zobacz także: Nad Polską ukazała się zorza polarna. Astrofotograf pokazał niesamowite zdjęcia

Zaskakująco trafna przepowiednia z 1953 roku. Występuje w niej... Elon Musk

Wciąż trwają ożywione dyskusje w sprawie tego, czy ludzkość kiedykolwiek dotrze na Marsa. W ubiegłym roku wiele razy donosiliśmy o związanych z tym przełomowych odkryciach i wynalazkach - takich jak materiał budowlany powstały z regolitu wymieszanego z krwią, potem i łzami astronautów. Elon Musk, który jako pierwszy ogłosił, że zamierza zdobyć Czerwoną Planetę, nie ukrywał jednak w rozmowach z dziennikarzami, że wyprawa będzie trudna i wyczerpująca. Brakuje też pewności co do tego, czy uda się z niej powrócić.

Szef SpaceX twierdzi, że jego przeznaczeniem jest umożliwienie ludzkości podróży na Marsa. Gdy pisał o tym na swoim twitterowym profilu, wyjaśnił, że nawet jeśli za jakiś czas na Ziemi przestaną panować warunki sprzyjające życiu, człowiek będzie mógł zamieszkać na sąsiedniej planecie.

W 2020 roku Musk zacytował film "Młody Frankenstein":

Przeznaczenie, przeznaczenie. Nie ma dla mnie od niego ucieczki - napisał.

Jeden z internautów odpowiedział na to zaskakującymi słowami:

Skoro mówimy o przeznaczeniu - wiedziałeś, że wydana w 1953 roku książka "Projekt Mars" autorstwa von Brauna wskazuje, że osoba nazywana Elonem doprowadzi ludzkość na Marsa? Szaleństwo, co nie?

Elon Musk przywódcą wyprawy na Marsa? Przepowiednia von Brauna

Zbiór esejów niemieckiego naukowca i konstruktora rakiet kosmicznych za sprawą tego zbiegu okoliczności jest od kilku lat odczytywany na nowo. Zawarte w nim zapowiedzi mogą zdumiewać. "Elon" to w tej książce miano przywódcy (także marsjańskiego rządu). Opis podróży człowieka na Marsa i stopniowego zasiedlania tej planety nie zawiera w sobie jednak bezpośredniej sugestii, że wyprawę poprowadzi mężczyzna imieniem Elon.

Zamiast tego wiele osób wyczytało z treści książki zapowiedź, że po zamieszkaniu Czerwonej Planety przez człowieka jej władcą zostanie właśnie Elon Musk. Umiecie to sobie wyobrazić?

Zobacz także: Satelity całkowicie zdominowały nocne niebo. Zatrważające zdjęcie od NASA

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

loader
Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?