Zamknij

Nieśmiertelność na sprzedaż. Teraz możesz wysłać cząstkę siebie na powierzchnię Księżyca

25.10.2022 13:20

Firma Space Crystals LLC proponuje rewolucyjne "wycieczki" w kosmos. Jeśli się tam z nią wybierzemy, zostaniemy już na wieki. Chce bowiem wysyłać kryształy na Księżyc.

Księżyc
fot. Shutterstock

Złośliwi powiedzą, że projekty podboju kosmosu stają się coraz dziwaczniejsze, a prywatne firmy szukają wszystkich możliwych sposobów pozwalających żerować na ludzkiej naiwności. Jednak pomysł firmy Space Crystals LLC wydaje się dość wyjątkowy. Spodoba się tym, którzy mają poetycką wyobraźnię. Kiedy jednak poznają cenę księżycowej "usługi", zapewne szybko przestaną o niej marzyć.

Zobacz także: Naukowcy zaobserwowali niepokojące zachowanie planetoidy. Staje się dla nas niebezpieczna

Wyślij swoje DNA na Księżyc. Tak możesz zapewnić sobie nieśmiertelność

Choć NASA nie zdążyła jeszcze zrealizować swojej księżycowej misji, a astronauci będą musieli zaczekać co najmniej kilka lat, zanim staną na powierzchni luny, prywatne firmy już teraz prowadzą intensywne rozważania na temat tego, jak wykorzystać postęp techniki i sporo na tym zarobić. Lądownik - czyli część statku kosmicznego, która po odłączeniu trafia na planetoidę, planetę albo wybrany księżyc - to maszyna pozwalająca na spełnienie nawet najbardziej szalonych kaprysów. Przekonuje o tym firma Space Crystals LLC, która chce w ten sposób sprzedawać nieśmiertelność.

Na czym ma to polegać? DNA danej osoby będzie umieszczone w krysztale, który następnie wyruszy w przestrzeń kosmiczną, po czym wróci na Ziemię. Jak podaje spidersweb.pl, ma to być pierwsza próba przeprowadzenia procesu krystalizacji w kosmosie:

Specjaliści z Space Crystals nasączą dwa roztwory krystaloidów materiałem DNA klienta, a następnie tak przygotowany roztwór wyślą w przestrzeń kosmiczną, gdzie z roztworu w procesie krystalizacji powstaną dwa unikalne kryształy. Warunki mikrograwitacji z pewnością sprawią, że oba kryształy będą się od siebie różniły kształtem - czytamy.

Nieśmiertelność na sprzedaż. Teraz możesz wysłać cząstkę siebie na powierzchnię Księżyca

Kosmiczne kryształy po powrocie na Ziemię mają trafić do klienta. Ten wybierze, który z nich chce zostawić sobie na pamiątkę, a który ma wybrać się na Księżyc. W specjalnej kapsule razem z zawierającym DNA kamieniem znajdzie się też dysk z 1 GB danych. Każdy może umieścić tam osobiste informacje na swój temat.

Co stanie się z kryształem po wylądowaniu na powierzchni luny? No cóż... Będzie tam po prostu leżał. Osoba, która wysłała go w przestrzeń kosmiczną, będzie mogła odtąd spoglądać w Księżyc z myślą, że znajduje się tam jej DNA.

Pomysł wydaje się dość ciekawy, ale na jego realizację będą mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Taka księżycowa "nieśmiertelność" sporo kosztuje - trzeba za nią zapłacić 150 tysięcy dolarów.

Chcielibyście mieć swój kamień na Księżycu?

Zobacz także: Tak rodzi się najbardziej przerażające zjawisko w kosmosie. Niezwykły film od NASA

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną liczbę punktów. Spróbujesz?

loader
Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?